У 2022 році на Рівненщині стартує програма «Велика термомодернізація»


Програма Президента України «Велика термомодернізація» розпочнеться з утеплення 5 тисяч  багатоквартирних будинків по всій країні. На її реалізацію передбачено близько 50 млрд гривень.

У рамках програми в Рівненській області планується утеплити багатоповерхівки у населених пунктах від 30 тисяч жителів.

Про це повідомив голова ОДА Віталій Коваль.

«Програма «Велика термомодернізація» передбачає покращення енергоефективності багатоквартирного житлового фонду. В результаті ми: зменшимо споживання та імпорт газу, знизимо витрати на оплату житлово-комунальних послуг, створимо нові робочі місця та збільшимо надходження до місцевих бюджетів. Умови програми – співфінансування з місцевих бюджетів або кошти співвласників будинків у розмірі до 30%. 70% державних коштів надаватимуться у вигляді довгострокового кредиту під 5% на 20 років, які будуть підлягатися поверненню», – розповів Віталій Коваль.

За словами голови ОДА, наразі спільно з територіальними громадами та райдержадміністраціями проводиться робота зі складання переліку таких житлових будинків, який буде поданий на участь у програмі. Більш детально Програма буде описана у постанові Уряду. 

 «Зараз ми відпрацьовуємо з Департаментом житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності ОДА пропозиції з першочергових етапів. У пріоритеті міста, які зможуть профінансувати з свого бюджету участь в проєкті. Але якщо будь-яка громада має не тільки бажання, а й матеріально спроможна до співфінансування – запрошуємо до участі в програмі», – додала заступниця голови Людмила Шатковська.

Бажаючі взяти участь у «Великій модернізації» можуть заповнити онлайн-форму за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2SlmeNS1r6op6BCSS17ceNz5tZhZRU_2cRqEPTy2S_xyUhw/viewform