На розвиток сімейних фермерських господарств минулоріч спрямовано майже 3 мільйона гривень


На Рівненщині впродовж 2020-2021 років створено 37 сімейних фермерських господарства. Зокрема, найбільшу їх кількість за цей період зареєстровано на території Рівненського (20) та Дубенського (10) районів. Фермерські господарства мають змогу брати участь у реалізації програм фінансової державної підтримки.  

Як повідомили в Департаменті агропромислового розвитку ОДА, загалом на розвиток 28 сімейних господарств з держбюджету в 2021 році залучено майже 3 мільйони гривень. Відтак, із них майже 400 тисяч гривень – відшкодування вартості племінних тварин. Ще 1,8 мільйона – спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності. На відшкодування вартості сільськогосподарської техніки спрямовано 31,2 тисячі гривень. Бюджетна субсидія на 1 га сільськогосподарських угідь для новостворених фермерських господарств становить 464,5 тисячі. А 99,4 тисячі гривень – це часткова компенсація єдиного соціального внеску, і 44,8 тисячі гривень – компенсація відсотків за користування кредитами.

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, дія цих напрямів підтримки буде продовжена і в 2022 році.

Усі, хто має намір створити сімейне фермерське господарство, можуть звертатися до Департаменту агропромислового розвитку за телефоном 096 386 2076 або на е-пошту agroprom@rv.gov.ua.

Детальні кроки створення сімейних фермерських господарств шукайте за посиланням.