Рівненські атомники: творимо добрі справи разом

Добрі безкорисні справи – основа будь-якого здорового суспільства. Так вважають українці, які безупинно підтримують свою армію та народ, так вважають працівники Рівненської АЕС.

Завершивши благодійну акцію до Дня знань з циклу «Енергія добра», атомники продовжують своє спілкування із підопічними, для яких вона була організована. Тоді 35 структурних підрозділів РАЕС зібрали до школи 84 дитини із найбільш потребуючих матеріальної підтримки сімей. Представники хімічного цеху, управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС зібрали ще «трішки» необхідних речей для двох багатодітних сімей із сіл Собіщиці та Журавлине Вараської територіальної громади. Під час акції діти отримали чимало корисного для школи, а сьогодні атомники порадували їх ще кількома приємними сюрпризами.

Їхні історії різні: п’ять дівчат, яких виховує трудівниця мати та семеро школярів і школярок, про яких опікується батько, проте кожна з родин потребує матеріальної підтримки аби комфортно почуватися у соціумі та якісно здобувати освіту.

У родині Волкових наймолодший – Тимофій щойно пішов у другий клас, найстарша – Тетяна нині десятикласниця. Четверо юнаків та троє дівчаток виховує батько – кочегар сільської школи. Попри роботу по дому кожен з них старанно вчиться та знаходить час на власні хобі. Так, наприклад, у дівчаток ще від мами передалися любов та хист до малювання і саме у творчості сьогодні вони знаходять відраду для душі. Нині атомники передали для дітей багато одягу та взуття на різні сезони, а також парту для навчання.

У сім’ї Савоніків багатодітній мамі допомагають її п’ять дочок. Наймолодшій – Вікторії дев’ять років, найстарша – Софія навчається в одинадцятому класі. Усі вони вправно опікуються великим домашнім господарством. Навчання дівчата люблять, проте нині, коли воно дедалі частіше відбувається онлайн, здобувати освіту стає все важче, адже школярки не мають жодної комп’ютерної техніки, сучасних гаджетів або ж навіть інтернету. Відтак, під час візиту до с. Журавлине, працівники РАЕС передали усе необхідне обладнання, одяг і взуття на різні сезони, а також організували прокладання інтернет-лінії до будинку дівчат.

Також до допомоги багатодітним родинам доєдналися управління освіти та «Червоний хрест» м. Вараш, які надали одяг, рушники, матраци, засоби гігієни та продукти харчування.

«Важливо, аби діти росли в однаково комфортних умовах зі своїми ровесниками, і так само почували себе у соціумі. Коли ми закуповували все шкільне приладдя для дівчат Савоніків, ми з’ясували, що у них зовсім немає необхідних для навчання інтернет-мережі та електронних пристроїв. Працівники нашого цеху об’єдналися: хтось надав процесор з монітором, хтось клавіатуру з мишкою і динаміками, хтось сенсорний телефон, хтось планшет, а колеги зі служби інформаційних технологій встановили потрібне програмне забезпечення та сучасні додатки. Також ми купили маршрутизатор і організували, аби у школярок був доступ до інтернету. Все нове їм допоможе освоїти заступник директора з виховної роботи Мульчицького ліцею, де навчаються дівчатка. Тож, сподіваємось, здобувати освіту для них стане набагато легше. В обох родинах, які ми відвідали, дуже позитивні діти, тому хочеться побажати їм гарного навчання, миру, успіху та, щоб усі їхні дитячі мрії збувалися», – наголошує представниця хімічного цеху РАЕС Вікторія Данилко.

Тим часом, рівненські атомники вже планують чергову акцію «Енергії добра», приурочену до Дня Святого Миколая. Доброчинні справи для найменших українців, які потребують допомоги, були й залишаються буденністю для колективу Рівненської АЕС, для яких енергія це не лише про виробництво, але й про добрі вчинки.

Юлія Кулаєва

Фото: Надія Тимофєєнко