Для освітян Рівненщини придбають більше 2 тисяч ноутбуків


На Рівненщині триває цифровізація освіти. Так, для вчителів області за кошти державної субвенції закуплять понад 2 тисячі ноутбуків. Завдяки цьому педагоги зможуть зробити процес навчання більш сучасним і доступним.

Загалом для цих цілей нашій області з держбюджету виділили  трохи більше 39 мільйонів гривень, прокоментував начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський. 

 «Використання цієї субвенції здійснюється на засадах співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів, – пояснив Петро Коржевський. –  Територіальні громади області проаналізували потреби та подали заявки на придбання ноутбуків для організації дистанційного навчання, а також гарантійні листи щодо співфінансування». 

Річ у тім, що за останній рік, у зв’язку з пандемією, освітній процес суттєво змінився. Уроки з класів перемістилися  в онлайн-режим. Однак, на жаль, не у всіх вчителів була технічна можливість навчати дітей таким чином. 

«Власне, завдяки  ініціативі з діджиталізації освіти  ситуацію вдасться змінити на краще, – підсумувала заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. –  Вимоги до техніки, яку закуповуватимуть для освітян, прописані в наказі МОН, тож ноутбуки будуть хорошої якості».