Завдяки РАЕС у Вараському районі є перспективи розвитку каскадної технології виробництв


У рамках робочої поїздки у Вараш, голова Рівненської ОДА Віталій Коваль ознайомився з роботою місцевого підприємства «Флорія-Україна». Це єдине в Західній Україні господарство, яке спеціалізується на герберах. Також тут вирощують огірки та малину. Загальна площа теплиць – понад 2 га.

«Лише за півроку підприємство реалізувало продукції на 18 млн грн. За 2021 рік очікується і сплата ПДФО майже 6 млн грн», – розповів керівник підприємства Олег Ординат.

Перевагою підприємства є розташування поблизу Рівненської АЕС. Це дозволяє використовувати підігріту воду з атомки як теплоносій, який у вартості продукції займає лише 3%. А в інших парникових господарствах це у рази більше.

«Все це говорить про те, що потенціал одного підприємства може слугувати для розвитку інших. Нагадаю, що поблизу РАЕС триває і будівництво дата-центру, де також використовуватимуться потужності атомки. Переконаний, що у Вараському районі є можливість розвинути так звану каскадну технологію. Тобто створити навколо атомної електростанції нові господарства та підприємства. А це вже потенціал не лише для розвитку громади та району, а й області загалом», – зазначив голова ОДА Віталій Коваль.

Також у рамках робочої поїздки Віталій Коваль ознайомився із роботою Рівненської АЕС. Під час зустрічі з колективом обговорили питання щодо реформування енергосектора.

До слова, 23% усієї електроенергії в Україні, виробленої атомними електростанціями, генерується саме на Рівненській АЕС. На сьогодні електростанція виконує план на 108%, виробляє більше 9 млрд кВ електроенергії. Підприємство генерує 32% усього ВВП області.