5 сесія Вараської районної ради

Сьогодні, 14 березня відбулось засідання Вараської районної ради. З 38 депутатів присутніх було 32. На п’ятій сесії райради були присутні голова Вараської райдержадміністрації Анатолій Рижий, керівник Вараської окружної прокуратури Григорій Нижник, начальник Вараського РВ СБУ Андрій Крючок, голови територіальних громад, запрошені, представники ЗМІ.

В порядок денний сесії райради було включено п’ятнадцять питань, серед яких: про надання погодження Товариству з обмеженою відповідальністю «Половлі пісок» щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами,  про затвердження стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Вараському районі на 2021-2026 роки, про Програму підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ у Вараському районі на 2021 рік, про внесення змін до районного бюджету Вараського району на 2021 рік. Рішення по даним питанням, після конструктивного діалогу депутатів, були прийняті в цілому. Було також прийнято Положення про помічників-консультантів депутата Вараської районної ради, згідно даного положення кожен депутат райради має право мати до п’яти помічників – консультантів, які працюють на громадських засадах.

Більш жвава дискусія серед депутатського корпусу відбулася стосовно декількох  звернень винесених на розгляд сесії. Підтримали депутати звернення Вараської міської ради щодо реалізації права на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження атомних електростанцій та звернення депутатів Вараської районної ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо ситуації з вакцинацією від COVID-19 та необхідності належного соціального забезпечення медичних працівників. Рішення  про звернення депутатів Вараської районної ради до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова, народного депутата України В.М’ялика щодо підтримки законопроектів №№ 2194, 2195 та про передачу газорозподільних систем у спільну власність територіальних громад Рівненської області не були підтримані народними обранцями.

В різному було розглянуто ряд питань. Зокрема голова райдержадміністрації проінформував присутніх про результати робочої поїздки Віталія Коваля у Вараський район. Анатолій Петрович відмітив, що в постанові Кабінетом Міністрів України від 17 лютого 2021 року №122 відображено анонсований головою ОДА в ЗМІ перелік доріг, які підлягають ремонту у 2021 році. Також додав, що голові Володимирецької селищної ради Василю Ковеньку, в рамках робочої поїздки головою ОДА, було дано доручення, щодо розробки проектно-кошторисної документації на ремонт 6 км дороги Степангород-Хиночі-Радижеве, з часом до переліку на 2021 рік можуть бути  включені  і інші ділянки доріг, що потребують ремонту. Щодо депутатської ініціативи Анатолія Полюховича створити загони територіальної оборони, чіткі роз’яснення надав в.о. військового комісара Володимирецького ОРТЦК та СП старший лейтенант Володимир Сидор, який підкреслив, що згідно діючого законодавства територіальну оборону на всій території України організовує Генеральний штаб Збройних Сил України, відповідно на території Рівненської області створено бригаду територіальної оборони, до складу якої входить шість батальйонів, на території Вараського району розміщений 61-й окремий  батальйон територіальної оборони, та закликав всіх бажаючих вступати та проходити службу у військовому резерві.