Уникнула штрафу за продаж алкоголю неповнолітньому

Треба вже підіймати наші болючі теми. Одне діло всіх критикувати – влада некомпетентна, поліція нічого не робить і т.д. І зовсім інше – реальний стан речей. А він такий, що керівництву громади треба починати критикувати себе і питати з себе. Чому? Давайте розглянемо конкретний приклад.

Всім вже відома проблема підліткового хуліганства. Говоримо, говоримо, а все ніяк порядку не наведемо. Чого вони на підпитку ходять, чому шкодять громадське майно, чому нікого не покарають. І ці питання адресують до влади та поліції… Правильно? Правильно та не зовсім.

Ось яку чудову постанову я отримав (на фото). Що ж виходить? Поліція затримує на гарячому, складає протокол на продавця (ст.156 КУАП) щодо продажу алкоголю неповнолітньому, а виконавчий комітет територіальної громади звільняє від відповідальності та обмежується усним покаранням! Мовляв, він же не напився під магазином (до речі, це вже інша стаття – ст. 180 КУАП). Сам факт продажу вже є правопорушенням.

Штраф, між іншим, за таке правопорушення складає на сьогодні 6800 грн і йде до місцевого бюджету. А нам, на нараді в райдержадміністрації, потім говорять, що в них немає коштів на виконання призовної кампанії, немає на утримання тренера, який з дітьми працює, на допомогу найбільш незахищеним верствам населення і т.д. Саме цікаве те, що це проблема у тих ТГ, в яких коштів у бюджеті не вистачає. А звідки їм взятись з таким підходом?!

У мене слів бракує. Шановні, то до чого тут уряд, Президент, поліція, якщо ви самі своїх дітей травите! Де громада? Як ви гадаєте працювати працівникам поліції, які їдуть по селам, виявляють, намагаються навести порядок, а виконавчий комітет потім звільняє від відповідальності? Буде їх робота ефективною? І головне питання, то хто ж винен? Можливо, варто громаді, батькам, в кінці кінців, взяти відповідальність за майбутнє своїх дітей на себе?