У Вараському районі відсвяткували День Незалежності

У всіх населених пунктах територіальних громад району відбулися різноманітні тематичні заходи з нагоди відзначення 30-ї річниці незалежності України. Незважаючи на несприятливі погодні умови, постійні проливні дощі, після внесення деяких коректив, заплановані у Вараському районні заходи відбулися.

Голова Вараської райдержадміністрації Анатолій Рижий відвідав урочистості та святковий концерт, що пройшли у Володимирецькому будинку культури. Зокрема під час вітального слова до присутніх в залі представників громадськості, ветеранів АТО-ООС, волонтерів, молоді, гостей селища, очільник району привітав з 30-ю річницею незалежності та зазначив:

«Як для людини 30 років це період розвитку фізичних та інтелектуальних сил, а для держави – це краплина в морі, наша країна молода, але з тисячолітньою історією. Ми маємо пам’ятати про минуле і думати про майбутнє. На наше  святкування незалежності держави лягає тінь війни, яка триває з 14 року, тож нехай настане мир, але мир принесений нашою перемогою. Сьогодні у нас немає ні Сходу  ні Заходу, а є єдиний український народ».

Родзинкою цьогорічного святкування Дня незалежності нашої країни стало проведення святкового районного автопробігу. Автопробіг за маршрутом село Локниця – смт Зарічне-село Каноничі, селище Рафалівка – село Полиці – село Антонівка –  селище Володимирець – місто Вараш, покликаний об’єднати в спільному заході святкування найвеличнішого державного свята –  відбувся. Не дивлячись на дощову погоду, у населених пунктах району радо вітали автомобілі прикрашенні національними прапорами та державною символікою. Місцем зустрічі транспортних засобів задіяних у святковій естафеті стало селище Володимирець.  Учасників автопробігу біля приміщення  селищного будинку культури вітали голова райдержадміністрації  Анатолій Рижий, голова Вараської райради Ярослав Березюк, Володимирецький селищний голова Василь Ковенько, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козярець, голова відокремленого підрозділу громадської організації «Ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни» Володимирецької територіальної громади, капелан-волонтер Микола Юрах. У автопробігу  взяли участь всі вісім територіальних громад району та сільські та селищні голови: Богдан Квачук, Василь Совгуть, Віктор Семчук, Петро Харковець, Микола Озеруга, Олена Гребень.  Прибувші делегації територіальних громад долучилися до святкового концерту, що проходив  у приміщенні будинку культури.   По завершенню концертної програми об’єднана автоколона,  до якої приєдналося керівництво району, в супроводі поліцейських авто центральними вулицями центру Володимирецької громади вирушила до адміністративного центру району – міста Вараш.

О 17 годині, завдяки злагодженим діям учасників пробігу колона прибула до кінцевого пункту  міста Вараш, де на майдані біля міської ради відбулася урочиста зустріч автопробігу. Гостей зустрічав голова Вараської ТГ Олександр Мензул, директор Рівненської АЕС Павло Павлишин та жителі громади. Голова Вараської РДА Анатолій Рижий, голова Вараської  райради Ярослав Березюк та голова Володимирецької ТГ Василь Ковенько передали очільнику  Вараської громади символічний коровай та взяли участь в урочистому заході. Смачним короваєм пригостили учасників свята. Звертаючись з вітанням до присутніх, голова райдержадміністрації Анатолій Рижий відмітив, що проведення автопробігу,  за участю більше сорока автотранспортних засобів пересічних громадян, які виявили бажання взяти участь добровільно, свідчить про  важливість та потребу проведення даного заходу, для єднання жителів району. Також Анатолій Петрович підкреслив:

«Завдяки децентралізації та адміністративно-територіальній реформі, визнаної як  найбільш успішною в Україні, з’явився новий Вараський район, тому нам треба спільними зусиллями досягти  того, щоб добра слава про Вараський район лунала на всю Україну».