Рівненські атомники вивчають кращий світовий досвід у сфері кібербезпеки

За підтримки Управління радіологічної безпеки США на Южно-Українській АЕС відбувся онлайн-семінар з обміну технічним досвідом щодо передової практики у сфері кібербезпеки.

Семінар проводився в рамках Програми підвищення захищеності джерел іонізуючого випромінювання, що впроваджується в Україні за підтримки міністерства енергетики США. У числі понад 30 слухачів, участь у триденному заході взяв начальник відділу забезпечення експлуатації інженерно-технічних засобів служби фізичного захисту Рівненської АЕС Олександр Колесник.

Передовий досвід в сфері кіберзахисту представили лектори США (Управління радіологічної безпеки), Канади (Комісія з ядерної безпеки) та Гани (Агентство ядерного регулювання). Під час семінару спікерами розглянуто основні принципи кібернетичної безпеки та загрози для неї, компоненти кібер-ризиків та управління ними, наведено приклади щодо конкретних випадків кібератак та алгоритми боротьби з ними, проінформовано про рекомендації МАГАТЕ з ядерної захищеності щодо кібербезпеки. Представники Міненерго України розповіли про концепцію кібербезпеки енергетичного сектору, а представники Держінспекції з ядерного регулювання України повідомили про вітчизняну законодавчу базу щодо високоактивних радіаційних джерел з описом відповідних аспектів та ініціатив з кібернетичної та інформаційної безпеки.

Учасниками заходу обговорено пропозиції проєктів нормативних актів з кібербезпеки радіоактивних джерел та подальші шляхи співпраці у сфері кібербезпеки. За словами Олександр Колесника, здобуті знання та досвід, отриманий у ході розв’язань практичних завдань, сприятимуть зміцненню рівня фізичного захисту Рівненської АЕС, невід’ємною частиною якого є кібернетична безпека підприємства.

Юлія Кулаєва