Рятувальники та лісівники Вараського району закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки в природних екосистемах та берегти природу

Розпочалися спекотні дні. Дерева почати покриватися листям, трава зеленіти. Проте бажаючі підпалити суху минулорічну траву, чи іншу суху рослинність нажаль досі є.

Люди, які так чинять не розуміють усю небезпеку, до якої можуть призвести їхні дії або просто ігнорують усі вимоги пожежної безпеки.

Часто такі стихійні випалювання призводять до виникнення і лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ та очеретів до лісових насаджень. 

Суха трава –  не сміття, а частина екосистеми, створена самою природою. Ті, хто стверджують, що спалювати траву корисно дуже помиляються самі і вводять в оману інших.  

ЗВЕРТАЄМО  ВАШУ  УВАГУ на те, що кожен акт підпалу – це злочин проти  природи за який передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність. В котрий раз НАГАДУЄМО  жителям  Вараського району,  що згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої рослинності, винні особи будуть притягуватись до відповідальності та стягуватиметься штраф: з громадян – від 3060 до 6120 грн., на посадових осіб – від 15300 до 21420 грн.