Продаж занедбаного державного приміщення у Володимирці – один із прикладів малої приватизації на Рівненщині.

У Рівненській області триває програма малої приватизації, в рамках якої планують продати на аукціоні  ряд будівель. До участі в торгах можуть долучитися усі охочі. Це сприяє розвитку малого та середнього бізнесу, гарантує появу нових робочих місць, зростання надходжень до місцевого та державного бюджетів.

 Аукціони проводяться онлайн у системі “ProZorro.Продажі”, перелік майна вказаний на спеціальному сайті Фонду держмайна. Серед заявлених будівель – господарські та адміністративні будівлі, більшість наразі не використовуються. Найчастіше участь в аукціонах беруть підприємці.

Приватний підприємець Олександр Савсюк у квітні 2020 року  став власником приміщення у Володимирці. До того будівля належала насінневій інспекції та тривалий час не експлуатувалася, тож була у занедбаному стані. Двоповерхова будівля загальною площею майже 500 квадратних метрів по вул. Соборна, 2, смт Володимирець трансформувалася до невпізнаності.

Зустрівшись з власником і поспілкувавшись про пророблену роботу за рік після аукціону та побачивши результат кропіткої праці, ми були приємно вражені. Робота проведена колосальна, ремонт зроблений сучасний із заміною вікон, покрівлі, дверей і т. д., внутрішні роботи на двох поверхах добігають до кінцевого результату. Власник відремонтованого приміщення повідомив, що обов’язково будуть створені робочі місця. Таким чином, на місці занедбаного об’єкту з’явився у селищні сучасний будинок, який своїм виглядом прикрашає навколишню територію.

Як розповів заступник голови ОДА Ігор Тимошенко, загалом на Рівненщині упродовж 2020 року та першого кварталу 2021 року продано півсотні об’єктів на суму 20 млн грн.
«Під час проведення аукціону стартова ціна об’єкту підвищувалась в десятки, а в деяких випадках, і в сотні разів, середня кількість учасників аукціонів – 5. Мета приватизації державного майна – знайти ефективного власника і забезпечити додаткові можливості для громади – додаткові робочі місця та надходження в бюджет», – додав Ігор Тимошенко.