Працівники Рівненської АЕС з технічним візитом відвідали Чорнобильську АЕС у рамках підготовки групи спеціального резерву керівників енергогенеруючого підприємства.

Наразі триває програма підготовки четвертої групи спеціального кадрового резерву Рівненської АЕС, до якої увійшли головний фахівець з АЕС-керівник групи супроводу документації відділу головного технолога Віталій Лалак, провідний інженер реакторного цеху №1 Іван Моніч, машиніст-обхідник турбінного цеху №1 Євгеній Бураков, інженер-лаборант хімічного цеху Тетяна Дешко, провідний інженер цеху теплової автоматики та вимірювань Олександр Лавренчук, провідний інженер – керівник групи планування та звітності відділу технічного супроводу Ігор Мельничук, майстер виробничої дільниці електроцеху Євгеній Ткачов, юрисконсульт юридичного управління Сергій Шолом.

Програма візиту до зони відчуження делегації Рівненської АЕС була максимально широкою. Впродовж двох днів атомники відвідали оглядовий павільйон об’єкта «Укриття», адміністративно-побутовий комплекс, захисну споруду №1 та головний корпус, де побували на щиті контролю радіаційної безпеки, машинному залі, блочному щиті управління, приміщенні головних циркуляційних насосів, центральному залі енергоблоку №3 та блочному щиті управління блоку №4. Також група ознайомилася з роботою установки зі звільнення від регулюючого контролю, заводом із переробки рідких радіоактивних відходів, промисловим комплексом для поводження з твердими РАВ. Не менш хвилюючим був і візит до міст Прип’ять, Чорнобиль та села Копачі.

«Усі об’єкти були цікавими. Відвідування комплексу для поводження з твердими радіоактивними відходами дало змогу порівняти методики та засоби поводження з твердими РАВ, які застосовуються на ЧАЕС та РАЕС. Викликали захват масштаби нового безпечного конфайнменту. Як турбініста, мене особливо вразили роботи у машинному залі, оскільки більшість обладнання та агрегатів наразі демонтовано, мені доводилося тільки вгадувати, де і що мало б знаходитись», – прокоментував Євгеній Бураков.