Податкова інформує

Як отримати податкову знижку при користуванні іпотечним житловим кредитом

В Головному управлянні ДПС У Рівненській області нагадують, що продовжується кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб мають право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року частину суми процентів, сплачених ними за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 Податкового кодексу України (п.п. 166.3.1 ст. 166 ПКУ).

Скористатися податковою знижкою можна лише у випадку, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

До кредитних договорів платника податку, який бажає нарахувати податкову знижку на частину суми процентів, сплачених ним за користування іпотечним житловим кредитом, ставляться певні умови:

– у кредитному договорі зазначено, що ціллю його надання є придбання (будівництво) житла, яке приймається кредитором у заставу;

– до кредитного договору в обов’язковому порядку має бути укладений договір іпотеки (застави) нерухомого майна, що придбавається чи будується, який є невід’ємним доповненням до такого кредитного договору;

– договір іпотеки (застави) обов’язково має бути нотаріально посвідченим.

При поданні декларації щодо податкової знижки громадяни мають право включити частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат:

– кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;

– відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);

– паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Разом з декларацією про майновий стан і доходи до податкових органів доцільно надавати копії відповідних документів.

Зверніть увагу, що розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку здійснюється в окремому додатку ФЗ.

Граничний термін для подання декларації для отримання податкової знижки за 2020 рік настає  31.12.2021 (включно).

Рекомендуємо подавати податкову декларацію в електронному форматі,  користуючись електронними сервісами, зокрема «Електронним кабінетом платника». Для цього перейдіть за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/, а також через офіційний вебпортал ДПС https://tax.gov.ua/


Головне управління ДПС у Рівненській області