Податкова інформує

Рівненщина: платники податків перерахували на зміцнення обороноздатності України   більше 114 млн. грн. військового збору 

У Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомляють, що платники податків краю активно підтримують українське військо: у січні-березні поточного року з доходів мешканців Рівненщини до державного бюджету було перераховано 114,5 млн. грн. військового збору. За словами керівника податкової служби області Віталія Чуя, цей показник на 20,7 млн. грн., або на 22 % більше показника за аналогічний період минулого року. 

У відомстві зазначають, що оскільки військовий збір сплачується з легальних доходів громадян, то визначним фактором збільшення загальної суми відрахувань є не лише ріст мінімальної заробітної плати, але й вихід з «тіні» найманих працівників та бізнесу і,  відповідно, розширення кола  платників цього збору.

Нагадаємо: військовий збір запроваджено з серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, які нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Увага! До закінчення кампанії декларування доходів громадян залишилось три тижні!

Шановні  мешканці Рівненщини! В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році, яка розпочалась з 1 січня та триватиме до 1 травня поточного року. То ж, якщо Ви отримували у минулому році доходи, з яких не сплачено податки, варто подбати про подання декларації про майновий стан і доходи.

Звертаємо увагу, що згідно вимог Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають:

– доходи , з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався;

– доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам тощо);

– подарунки та спадок  від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення;

– доходи від продажу інвестиційних активів;

– іноземні доходи.

Виконати конституційний обов’язок та  прозвітуватися про минулорічні доходи Ви можете в Центрах обслуговування платників, надіслати декларацію поштою або прозвітувати дистанційно за допомогою Е-кабінету.


Головне управління ДПС у Рівненській області