Податкова інформує

Більше 1,5 мільярда  гривень ЄСВ – внесок роботодавців Рівненщини на соціальне забезпечення  

У січні – березні 2021 року сума надходжень єдиного соціального внеску від платників податків Рівненської області склала  1 564 мільйона гривень, що на 277,4 мільйона гривень, або майже на 22 відсотка перевищило надходження аналогічного періоду  2020 року. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Рівненській області Віталій Чуй.

Він також наголосив, що детінізація ринку праці є одним з пріоритетів у роботі податківців, оскільки заробітна плата громадян та доходи фізичних осіб-підприємців є основним джерелом для сплати єдиного соціального  внеску, за рахунок якого наповнюються фонди соціального страхування, фінансуються державні соціальні програми, особливо зараз в умовах карантину, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадянам тощо.

Податківці Рівненщини виявили факт реалізації  алкоголю без акцизних марок та ліцензії

У ході фактичної перевірки в одному з кафе-барів Рівного під час розважального заходу працівники ГУ ДПС у Рівненській області  спільно з працівниками  ГУНП в Рівненській області встановили факт реалізації підакцизних товарів – алкогольних напоїв  та тютюнових виробів без ліцензії на право роздрібної торгівлі та без марок акцизного податку встановленого зразка.

За це правопорушення передбачено штрафи у розмірі 17000 грн. за продаж підакцизних товарів без ліцензії та 17000 грн. за роздрібний продаж алкоголю без марок акцизного податку.

Виявлення цього порушення стало можливим завдяки проведення податківцями області моніторингу ринку реалізації підакцизної продукції в мережі Інтернет  на території Рівненщини.

Загалом з початку року за результатами проведених фактичних перевірок працівниками Головного управління ДПС у Рівненській області вже встановлено 11 фактів роздрібної торгівлі підакцизними товарами без відповідних ліцензій. За результатами розгляду матеріалів перевірок застосовано фінансових санкцій на майже пів мільйона гривень.

Податківці наголошують, що алкогольна продукція досить популярна серед фальсифікаторів. Є кілька способів  перевірити легальність алкогольного напою, зокрема на вебпорталі ДПС (детальніше – за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/438440.html).

Звертаємо увагу, що на легальній алкогольній продукції має бути наявна марка акцизного податку. Це підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України. Акцизна марка для алкогольних напоїв містить два штрихкоди. Це – двомірний штрих-код швидкого реагування (QR-код) та лінійний штрих-код.

Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки.

QR-код – інформацію про серію та номер марки, реквізити покупця марки: для юридичних осіб – код згідно з ЄДРПОУ, для фізичних осіб – підприємців – код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також посилання на вебресурс для перевірки марки.

Саме за допомогою QR-коду споживачі можуть швидко виявити підробку, скориставшись своїми ґаджетами. Для цього на мобільний пристрій повинна бути встановлена програма, яка зчитує QR-коди.

До послуг громадян – сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують жителям краю, що кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році, триватиме до 1 травня 2021. В умовах карантинних обмежень для подання декларації про майновий стан і доходи рекомендуємо скористатись дистанційним способом звітування. 

Для спрощення процедури подання декларації діє сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника.

Заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи можуть:

– фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи;

– особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.

При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно мати особистий електронний цифровий підпис, який можна безкоштовно отримати у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів ДПС. З переліком АЦСК можна ознайомитися у відкритій частині Електронного кабінету.


Головне управління ДПС у Рівненській області