Податкова інформує

Місцеві бюджети Рівненщини отримали більше 1,5 млрд. гривень

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області  інформують, що за січень-березень 2021 року від платників податків Рівненщини до місцевих бюджетів усіх рівнів надійшло  1 млрд. 528 млн. грн. від сплати податків і зборів.

Найбільшу частку у загальній сумі ( 70 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло  1 млрд. 73 млн. гривень.

Єдиного податку від платників спрощеної системи оподаткування надійшло 211,6 млн. грн. (14 відс. від загальної суми).

Податку на майно (за земельні ділянки, житлову та нежитлову нерухомість, а також автомобілі преміум-класу) сплачено 135,1 млн. грн. ( 9  відс. доходів бюджетів територіальних громад).

Частка решти податків і зборів у загальній сумі складає 7 відсотків. 

Запитували – відповідаємо

Що робити у разі втрати чи зіпсуття  реєстраційного номера платника податків (РНОКПП)?

 У разі втрати (зіпсуття) реєстраційного номеру облікової картки платника податків фізичній особі необхідно подати заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5- ДР до:

–        податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи;

–        будь-якого податкового органу якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання.

Для заповнення заяви за ф. № 5ДР використовуються дані паспорта та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Якщо в паспорті відсутня інформація про реєстрацію місця проживання/перебування особи або така інформація внесена до безконтактного електронного носія – необхідно пред’явити документ (довідку) про реєстрацію місця проживання/перебування.

Термін внесення змін до облікових даних платника податків та виготовлення реєстраційного номеру облікової картки платника податків:

   – до 3-х робочих днів – у разі звернення до податкового органу за місцем проживання;
     – до 5-ти робочих днів – у разі звернення до будь-якого податкового органу.
Для отримання картки платника податків, що засвідчує присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків необхідно пред’явити податковому органу до якого подавалась заява за ф. № 5ДР, паспорт з відміткою про місце реєстрації та, у разі необхідності, документ (довідку) про реєстрацію місця проживання/перебування. 

Запитували-відповідаємо

Хто є платником земельного податку за земельну ділянку, яка перебуває у власності фізичної особи – засновника фермерського господарства та надана для ведення фермерського господарства? 

Згідно із ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу України (далі – ПКУ),  платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Оскільки платником земельного податку є власник земельної ділянки, то фізична особа (засновник фермерського господарства), що отримала правовстановлюючий документ на земельну ділянку, в якому визначено цільове призначення земельної ділянки – для ведення фермерського господарства, сплачує земельний податок за вказану земельну ділянку. Нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ.

Головне управління ДПС у Рівненській області