Перевірка дій оперативного персоналу для вдосконалення експлуатаційної безпеки РАЕС

На Рівненській АЕС триває партнерська перевірка експертами регіонального центру ВАО АЕС, зокрема одним з напрямів перевірки є спостереження за роботою персоналу на повномасштабних тренажерах блочного щита управління.

Міжнародна методологія «Crew Performance Observation» (CPO) дозволяє оцінити знання і навички оперативного персоналу з безпечного управління енергоблоками у ситуаціях, що містять елементи нормальної, нештатної та аварійної роботи. Впродовж тижня на повномасштабних тренажерах навчально-тренувального центру електростанції оперативний персонал РАЕС відпрацьовував різні сценарії розвитку подій, що пропонувалися ВАО АЕС. Це цілком новий напрям перевірки для Рівненської АЕС.

До команди експертів на чолі з представником ВАО АЕС на РАЕС Анатолієм Васильчуком увійшли фахівці Запорізької, Хмельницької та Рівненської АЕС, які спостерігали за роботою оперативного персоналу на повномасштабних тренажерах для енергоблоків типу ВВЕР-440 та ВВЕР-1000. Під час перевірки відпрацьовано три сценарії, що передбачали велику кількість несподіваних відмов у роботі обладнання. Перевірку проходили три діючі зміни працівників блочних щитів управління, які успішно впоралися із завданням та діяли відповідно до усіх інструкцій.

«Методологія СРО дозволяє АЕС зрозуміти свій рівень експлуатації й порівняти його з існуючими міжнародними вимогами. Оцінка за цим напрямом дозволить також поліпшити процеси підготовки персоналу, що важливо для забезпечення безпеки АЕС. Ми побачили весь алгоритм дій персоналу, їхню комунікацію, знання документації та вміння працювати в команді. Наразі атомники продемонстрували доволі високі навички з ліквідації порушень за модельованими сценаріями», – прокоментував Анатолій Васильчук.

Партнерська перевірка триватиме до 17 вересня. Партнери працюють за напрямами: організація та управління, експлуатація, ремонт, інженерна підтримка, хімія, досвід експлуатації і перевірка рекомендацій щодо важливого досвіду експлуатації (SOER), пожежна безпека, протиаварійна готовність та СРО.

Юлія Кулаєва

Фото: Надія Тимофєєнко

За інформацією www.rnpp.rv.ua