Обговорили результати ліквідації наслідків негоди

Наслідки негоди, алгоритм дій усіх служб під час надзвичайної ситуації обговорили 29 червня  на засіданні обласної комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням очільника області Віталія Коваля за участю керівників департаментів ОДА, голів РДА, силових структур, Рівнеобленерго, САД та інших.

В роботі наради в онлайн режимі також взяв участь в.о. голови Варасьої райдержадміністрації Юрій Козярець, начальник Вараського відділення ГУ ДСНС  України в Рівненській області Володимир Симонюк, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники держпродспоживслужби, Володимирецького РЕМ ПАТ «Рівнеобленерго».

Нагадаємо, 25 червня внаслідок грози та поривів вітру до 28 м/с на території області було знеструмлено 340 населених пунктів, 192 лінії електропередач 10 кВ та 690 трансформаторних підстанцій. Найбільше пошкоджень заподіяно у Сарненському та Рівненському районах.

Загалом електропостачання у населених пунктах області відновлено, проїзд по дорогах області забезпечено.

Віталій Коваль подякував місцевим підрозділам ГУ ДСНС, ГУ Нацполіції, ПрАТ «Рівнеобленерго», головам Рівненської, Сарненської та Вараської РДА, які відповідально поставилися до ліквідації наслідків негоди, забезпечили відновлення електропостачання та розчищення комунальних доріг від повалених дерев.

«Основна причина пошкодження електромереж – повалені дерева. Тому доручаю працівникам Рівнеобленерго та лісівникам визначити точки на карті, де потрібно провести санітарну чистку дерев, аби унеможливити аварійні ситуації в подальшому», – зазначив Віталій Коваль.

Під час засідання головам райдержадміністрацій та територіальних громад доручено створити в кожній РДА і, по можливості, територіальній громаді координаційні центри з ліквідації наслідків негоди та укомплектувати їх необхідним обладнанням, а також розглянути питання додаткового виділення коштів на ліквідацію наслідків стихії у резервних фондах.

«Пам’ятайте, що голови ТГ відповідають кожен за свою територію. Вони повинні бути на зв’язку 24/7, особливо в період надзвичайної ситуації», – наголосив очільник області.

Також заступник директора департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності облдержадміністрації Валерій Гуз наголосив на необхідності виконання відповідного розпорядження голови ОДА про розчищення трас в охоронній зоні ліній електропередачі в населених пунктах області, в якому, зокрема, доручено райдержадміністраціям рекомендувати місцевим органам виконавчої влади спільно з власниками земельних ділянок організовувати та здійснювати проведення робіт з належного утримання зелених насаджень.