На Рівненщині триває робота щодо облаштування державного кордону


Сьогодні голова ОДА Віталій Коваль відвідав прикордонний пункт «Вичівка» та провів засідання робочої групи щодо облаштування державного кордону.

У засіданні взяли участь керівники прикордонного загону, ГУ Держгеокадастру, обласного управління лісового та мисливського господарства, регіонального офісу водних ресурсів, департаменту екології та природних ресурсів, голови Вараської та Сарненської РДА.

Крім обладнання пункту, головне питання на порядку денному – відведення земель під прикордонну інфраструктуру. В Рівненській області це 1090 гектарів вздовж понад 218 кілометрів кордону з Білоруссю.

«Загальна протяжність державного кордону з республікою Білорусь у межах Рівненської області – понад 218 км. Нам важливо якнайшвидше технічно обладнати кордон та продовжити його демаркацію. Ще в кінці липня дав доручення головам громад підготувати перелік земель. Мова йде про ділянки, які розташовані в межах 50 метрів вздовж державного кордону для його облаштування», – розповів Віталій Коваль.

Частина земель знаходиться у приватній власності, інша – в лісовому масиві чи на території національних природних парках. Учасники наради обговорили можливість зміни цільового призначення ділянок. Зокрема, за результатами наради, голова ОДА доручив представникам Держгеокадастру створити покрокову дорожню карту для голів ТГ щодо вилучення чи передачі в постійне користування землі прикордонникам.

Нагадаємо, охорону ділянки державного кордону на Рівненщині здійснюють 3 прикордонні служби: «Березове», «Дубровиця» та «Вичівка».