Фахівці РАЕС та NCNDT ділилися досвідом контролю металу корпусу реактора

У рамках регіонального проєкту Міжнародного агентства з атомної енергії фахівці Рівненської АЕС взяли участь у міжнародній зустрічі щодо оцінки в’язкості руйнування матеріалів корпусу реактора АЕС України.

На базі науково-технічного центру НАЕК «Енергоатом» відбувся науковий візит представників Національного центру неруйнівного контролю Пакистану (NCNDT) з метою вивчення поточних експериментальних практик і процедур з оцінки в’язкості руйнування матеріалів корпусу реактора АЕС України. До заходу долучилися фахівці служби контролю металу Рівненської АЕС: начальник лабораторії збору даних та аналізу результатів контролю Сергій Штикало та інженер-дефектоскопіст Тетяна Данько.

Рівненські атомники презентували досвід АЕС з експлуатаційного неруйнівного контролю корпусу реактора та реалізації програм зразків-свідків корпусу реактора. Впродовж двох тижнів спеціалісти з Пакистану мали нагоду обмінятися технічними знаннями з досвідченими українськими колегами. Пакистанці були зацікавлені у таких питаннях, як експериментальні методи оцінки в’язкості руйнування матеріалів та проведення експлуатаційного контролю корпусу реактора. За словами Сергія Штикала, досвід фахівців Рівненської АЕС у цих питаннях допоміг суттєво розширити обсяг знань представників Пакистану в цій сфері. Також було обговорено досвід виконання експериментально-розрахункових робіт з визначення впливу опромінення на механічні властивості матеріалів елементів реактора та продовження терміну експлуатації реактора у понадпроєктний період, у чому Рівненська АЕС має значний досвід.

У підсумку захід став ефективною платформою для поглиблення співпраці між країнами – членами МАГАТЕ, поширення їхніх кращих галузевих практик та надання фахових рекомендацій.

Юлія Кулаєва

За інформацією www.rnpp.rv.ua