На Рівненщині до програмного комплексу «Соціальна громада» вже підключені 100% територіальних громад


У восьми областях України до програмного комплексу «Соціальна громада» вже підключені 100% створених територіальних громад. Серед лідерів – і Рівненщина, де усі 64 ТГ приєдналися до програми.

«У перехідний період децентралізації для нас важливо не втратити найбільш чутливий – соціальний напрямок. Тому Рівненська ОДА постійно зорієнтовувала громади – соціальні послуги мають бути максимально наближеними до громадян. На сьогодні вже прийнято понад 20 тисяч електронних справ у призначенні соціальних виплат. Така кількість є однією з найбільших в Україні», – прокоментував голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

У період з січня по квітень 2021 року майже утричі зросла кількість користувачів ПК, а також обсяги сформованих електронних справ, пояснила директор департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Рівненської ОДА Юлія Шигорева. А це є індикаторами успішного впровадження електронних сервісів для організації надання соціальних допомог, пільг, субсидій на базовому рівні. 

Нагадаємо, проект «Соціальна громада», який впроваджує Мінсоцполітики, покликаний спростити процес прийому документів та призначення допомог. Через нову програму можна клопотати про призначення понад 60 видів соціальної допомоги.

Програма забезпечує сучасний електронний документообіг між ОТГ та структурними підрозділами соціального захисту РДА. Для цього створюються фронт-офіси із прийому документів в громадах, а також закуплена техніка для них.