Громади Рівненщини мають ефективно увійти у ринок землі


З 1 липня повноцінно запрацює легальний ринок землі. Власники паїв та громади зможуть повністю розпоряджатися землями, а аграрії – стати реальними власниками землі. На цьому акцентував голова Рівненської ОДА Віталій Коваль під час круглого столу, присвяченому земельній децентралізації.

Участь в обговоренні взяли народні депутати України, голови РДА, керівники громад, експерти та сільськогосподарські товаровиробники.

«Громади Рівненщини мають ефективно увійти у ринок землі. Тому перед продажем чи відчуженням в оренду ділянок, задумайтеся – хто буде господарювати на ваших територіях? – звернувся Віталій Коваль до голів громад. – Це точно мають бути ефективні фермери, підприємці, які дадуть соціальний ефект вашим громадам. Адже соціальне партнерство бізнесу і громади дає ефективні результати. Дуже важливо, щоб у вас були різнопланові виробники, комплексно розвивалося не тільки рослинництво, а й ягідництво і тваринництво».

Також Віталій Коваль зазначив, що системна співпраця Рівненської ОДА з територіальними громадами в питаннях підвищення ефективності управління земельними ресурсами в нових ринкових умовах земельної реформи буде тривати і надалі.

До слова, проведений у 2020 році аудит землі на території кожної громади дав можливість залучити до офіційного обігу додаткові 28 тисяч гектарів землі.

Також під час зустрічі обговорили питання шкільного харчування. Президент України Володимир Зеленський ініціював програму «Здорова Україна». Її головний меседж – здорова нація розпочинається саме зі здорових дітей. Віталій Коваль висловив переконання, що харчування в навчальних закладах взаємопов‘язані з відкриттям ринку землі. Адже саме громада вирішує, які продукти вирощувати і чим годувати дітей.