Через спеку на Рівненщині зберігається високий ризик виникнення пожеж


Як запобігти масовим пожежам у лісах, на торфовищах і сільгоспугіддях області, обговорили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Це вкрай важливе питання, особливо на даний час. Адже попереду – пік спекотного періоду, а отже ризик виникнення пожеж надто високий. Тому ми повинні докласти максимум зусиль, аби не допустити масових загорань у лісах, на торфовищах та сільгоспугіддях», – зазначив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

За його словами, нині в області активно працюють над впровадженням низки заходів із запобігання пожеж.

Зокрема, працівники ГУ ДСНС області цілодобово моніторять та патрулюють місця з високим ризиком виникнення пожеж.

Нині на постійному чергуванні перебувають 345 рятувальників та 116 одиниць техніки. Також створено додатковий запас пального.

Крім того, значна увага приділяється проведенню профілактичної та роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил поведінки та вимог пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах, на торфовищах і сільгоспугіддях.

За інформацією обласного центу з гідрометеорології, пік спекотного періоду очікується до 2 серпня. У цей період прогнозується підвищення температури повітря до 31°C з грозами та короткочасними дощами.