Атомники зіграли товариський волейбольний матч зі студентами ЛНТУ

З метою поглиблення співпраці Рівненської АЕС з Луцьким національним технічним університетом (ЛНТУ) відбувся товариський матч з волейболу.

Профорієнтаційна та спортивно-масова робота є надважливою складовою у підготовці майбутніх фахівців як НАЕК «Енергоатом», так і профільних для атомної енергетики закладів вищої освіти. За словами заступника генерального директора РАЕС з персоналу Ігоря Вітковського, Рівненська АЕС використовує максимум можливостей, щоб привернути увагу учнівської молоді, їхніх батьків та студентства до всього позитивного, що є у роботі та житті працівників АЕС.

«У ЛНТУ здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями, у яких зацікавлена РАЕС, зокрема електротехнічного, будівельного напрямів, автоматики тощо. У нас є плани щодо подальшої співпраці, у їх числі: лекції для студентів від фахівців РАЕС, ознайомчі екскурсії на майданчик за навчальними напрямами, поглиблені виробничі практики. Все це задля якісної підготовки потенційних кадрів для атомно-енергетичної галузі. Ймовірно у майбутньому стане можливою співпраця з освітнім закладом й за тристоронніми договорами, що наразі доступно для низки профільних ЗВО України», – підкреслив Ігор Вітковський.

За ініціативи керівництва Рівненської АЕС відбулася спортивна зустріч чоловічих волейбольних команд атомників, представленої працівниками різних структурних підрозділів РАЕС, та ЛНТУ, представленої студентами 1-3, 5 курсів різних факультетів – цьогорічними переможцями першої студентської ліги чемпіонату України з волейболу. Товариський матч пройшов у спортивній залі Палацу культури РАЕС. Зігравши гру з п’яти захоплюючих партій, у результаті перемогу здобула команда Рівненської АЕС з рахунком 3:2.

Волейбольна команда РАЕС є постійною учасницею обласних чемпіонатів, міських турнірів та турнірів Спартакіади Атомпрофспілки між спортсменами відокремлених підрозділів Енергоатома, зокрема цьогоріч волейболісти РАЕС стали переможцями останнього. «Приємно, що одна зі складових розвитку співпраці з Луцьким НТУ є спорт. Як тренеру приємно було спостерігати за чудовою грою. Як спортсменам, і нам, і лучанам цей матч був корисний з боку перевірки власних сил, виявлення сильних і слабких сторін. Сподіваюсь, можливо хтось зі студентів у майбутньому захоче стати працівником РАЕС і одягне вже футбольну форму збірної команди нашого підприємства. Дякую всім вболівальникам, які підтримували гравців», – відзначив тренер волейбольної команди РАЕС, начальник відділу служби інформаційних технологій підприємства Андрій Кузнєцов.

Для студентської команди волейболістів атомники підготували приємні подарунки від ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області у вигляді сувенірної продукції. Спортсмени РАЕС отримали подарунок від Первинної профспілкової організації електростанції – спортивну сумку із волейбольними м’ячами. «Профспілка завжди намагається підтримати спортивні досягнення спортсменів РАЕС, вчасно реагувати на їхні потреби для створення комфортних умов для тренувань, проведення різноманітних змагань та участі в іногородніх змаганнях. Так ми забезпечили волейбольну команду РАЕС новою сіткою для гри, спортінвентарем, формою, а тепер і м’ячами», – прокоментував голова ППО РАЕС Іван Мельник.

Після запальної гри студенти ЛНТУ відвідали інформаційний центр РАЕС, де вони ознайомилися з історією будівництва та розвитку електростанції та її міста-супутника, оглянули макети енергоблоків ВВЕР-1000 та ВВЕР-440, дізналися про місце та роль підприємства в енергосистемі країни та отримали вичерпні відповіді на усі питання, які цікавили молодь щодо РАЕС та атомної галузі в цілому. Завершальною нотою візиту стала оглядова екскурсія навколо ядерного об’єкта.

«Нам сподобалася екскурсія, яка була досить насиченою, цікавою й пізнавальною. Студенти цікавилися багатьма виробничими процесами та діяльністю такого потужного підприємства як РАЕС і були в захваті побачити ядерний об’єкт на власні очі. Впевнений, на освітній заклад та Рівненську АЕС чекає плідна співпраця», – наголосив викладач кафедри фізичної культури та спорту, заступник декана факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій ЛНТУ Віталій Дмитрук.

Юлія Кулаєва