66 новх учнів почали здобувати освіту в ПТУ РАЕС

Професійно-технічне училище Рівненської АЕС розпочало новий навчальний рік. 166 здобувачів освіти, 66 з яких вперше переступили поріг навчального закладу, опановуватимуть нові знання для подальшої успішної професійної самореалізації.

Цього року навчальний процес адаптовано під умови воєнного стану. Враховані всі етапи з організації освітнього процесу за рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.

За рішенням педагогічної ради в ПТУ РАЕС навчання проходитиме у змішаній формі – чергуватимуться очне та дистанційне. Здобувачі освіти 1-го курсу навчатимуться стаціонарно, а учні 2-го та 3-го курсів поєднуватимуть очну та заочну форму навчання. Такі умови освітнього процесу створені для мінімізації кількості вихованців водночас у закладі.

За словами заступника директора профтехучилища РАЕС з навчально-методичної та виховної роботи, виробниче навчання буде завжди проходити лише в очному режимі, так як практичні навички потрібно відпрацьовувати саме у виробничо-практичних майстернях.

Цьогоріч вперше за останні 10 років до училища Рівненської АЕС вступила дівчина. Анастасія Мордас – майбутній слюсар з виготовлення деталей та вузлів систем вентиляцій кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірацій. Ця професія дуже актуальна сьогодні у зв’язку зі зміною клімату та підвищенням температури повітря. Варто зазначити, цього року дівчина стала випускницею «Ядерної школи РАЕС».

Анастасія каже, що вступила до училища за порадою її батьків: «Я обдумала це рішення і справді зрозуміла, що це хороша ідея та дуже важливий крок, який скерує мене на успішне майбутнє. Думаю, що я опаную цю спеціальність. На атомній станції дотримуються політики гендерної рівності, тому я вирішила, що можу дати приклад тим дівчатам, котрі вагаються. Все реально і це дасть великі можливості у майбутньому».

Тетяна Дукач