Запобігання виникненню пожеж обговорили в ОДА з керівниками приватних лісогосподарських підприємств

Попередження лісових пожеж та алгоритм дій у разі їх виникнення обговорили в ОДА під час наради-навчання з лісокористувачами приватної форми власності.

До наради, у Вараській РДА, приєдналися начальник відділу будівництва, ЖКГ та екології  Валентин Ващук, начальник Вараського районного управління ДСНС Володимир Симонюк, представники відділення поліції №1 Вараського районного відділу поліції, представник ССВК «Селянський ліс» Володимир Неродик.

На необхідності впровадження комплексу заходів із запобігання лісовим пожежам, а також матеріальним та екологічним збиткам для навколишнього середовища у ході наради наголосив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко. «Потрібно на тому ж рівні, що і в державних лісогосподарських підприємствах, організувати необхідну роботу. Адже в області близько 73 тис. га лісів знаходяться в користуванні приватних лісогосподарських підприємств», – зазначив Ігор Тимошенко. Зокрема, він акцентував увагу на проведенні робіт зі створення протипожежних розривів, мінералізованих смуг, очищення насаджень від захаращеності, організації роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил протипожежної безпеки, природоохоронного законодавства, недопущенні спалювання залишків деревообробки, відходів від спилювання дерев, сухої трави тощо.

Крім того, заступник голови ОДА Ігор Тимошенко наголосив на необхідності чіткої взаємодії між керівниками приватних лісогосподарських підприємств, територіальних громад, райдержадміністрацій у разі виникнення лісових пожеж, та важливості своєчасного інформування про виникнення надзвичайних ситуацій.

Заступник начальника Головного управління ДСНС України у Рівненській області Ігор Михальчук у формі відеопрезентації ознайомив учасників заходу з особливостями дій органів управління та сил у разі загрози поширення лісових пожеж на населені пункти. Звернув увагу на ознаки, за яких лісова пожежа класифікується як надзвичайна ситуація, а також організацію управління під час ліквідації наслідків такої НС. Також поінформував, якими мають бути практичні дії органів управління під час організації гасіння великої лісової пожежі тощо.

Особливу увагу лісокористувачів приватної форми власності звернули на забезпечення наявності та утримання в робочому стані пожежних автомобілів, мотопомп, техніки, пристосованої для пожежогасіння та підвозу води, облаштування під’їзду до місць відбору води пожежно-рятувальною технікою та ін.

Заступник начальника управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Рівненській області Андрій Шевчук акцентував на відповідальності керівників лісогосподарських підприємств, яку за собою тягне порушення вимог правил пожежної безпеки в лісах.