Володимирецькі рятувальники перевірили технічний стан пожежних гідрантів

Загальновідомо, що для успішного гасіння пожежі велику роль відіграє наявність поблизу протипожежного водопостачання. Це може бути і пожежна водойма, і пожежний гідрант, і водонапірна вежа, а також штучні та природні водойми (озеро, ставок, річка, тощо), до яких наявні під’їзди з твердим покриттям для пожежних автоцистерн.

Зрозуміло, що для всіх об’єктів, а також і для житлового сектору дуже потрібні справні та доступні джерела протипожежного водопостачання. Адже того запасу води, що вивозять пожежні автомобілі вистачає приблизно на 10 хвилин ефективного гасіння пожежі. Після чого необхідно встановлювати автомобіль на вододжерела, які мають постійно знаходитись у справному стані та вчасно обслуговуватись.

Тому, 11 травня рятувальники 11-ої державної пожежно-рятувальної частини провели обстеження пожежних гідрантів, які знаходяться в смт. Володимирець. В ході перевірки рятувальники провели коригування службової документації та відмітили, які гідранти несправні, а які можна використовувати в разі виникнення пожеж. Керівництву КП «Аква», на чиєму балансі знаходяться пожежні гідранти, було вказано на недоліки та несправності, які ускладнюють або ж унеможливлюють використання пожежних гідрантів. Найпоширенішим недоліком було в переважній більшості випадків відсутність покажчиків місцезнаходження пожежних гідрантів, а люки їх колодязів взагалі не пофарбовані в червоний колір. Погодьтеся, як в умовах пожежі швидко знайти гідрант, якщо наприклад на асфальті є кілька люків, а вказівника немає. В такому випадку на його пошуки піде час за який неконтрольований вогонь завдасть ще більші збитки.

Слід зазначити, що справність зовнішнього протипожежного водопостачання, зокрема і пожежних гідрантів, сприяє оперативності пожежно-рятувальних підрозділів під час ліквідації пожеж, в плані можливості оперативного забору води та/або забезпеченню безперешкодної подачі води для цілей пожежогасіння. А це відповідно збережене від знищення вогнем майно громадян, їх оселі, будівлі та споруди, або ж навіть здоров’я та життя людей.

Рятувальники звертаються з проханням до всіх керівників підприємств, установ, організацій, органів місцевого самоврядування завчасно подбати про пожежну безпеку та виключно для себе з’ясувати, де рятувальники будуть брати воду у випадку пожежі. В якому стані найближчий пожежний гідрант чи водойма, а також в якому стані покажчики їх розташування та чи пофарбовані кришки люків в червоний колір. Чи забезпечені штучні та природні водойми під’їздами з майданчиками (пірсами) з твердим покриттям для встановлення пожежних автомобілів і забирання води будь-якої пори року.

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області