Відзавтра на Рівненщині діятиме «жовта» зона карантину: що це означає


Державна комісія ТЕБ і НС прийняла рішення щодо виведення 9 регіонів із «червоної» в «жовту» зону епідемічної небезпеки. Серед них – Рівненщина.

Так, на Рівненщині повністю стабілізувалися показники щодо COVID-19. Поступово знижується навантаження на систему охорони здоров’я. Зокрема, за останній тиждень заповненість «ковідних» закладів зменшилася з 47% до 40,3%.

Водночас із 6 грудня в Україні набули чинності нові карантинні правила, які передбачають посилення обмежень у «жовтій» зоні. Так, відвідування масових заходів, робота кінотеатрів, театрів, закладів громадського харчування та спортзалів буде дозволена лише за наявності в 100% колективів та відвідувачів принаймні однієї дози щеплення, негативного тесту або сертифіката про одужання.

«Таким чином, для невакцинованих на Рівненщині діятимуть усі правила, характерні для «червоної» зони. Тобто їм не можна буде відвідувати кафе, кінотеатри, спортивні заклади. Важливо зберегти життя людей та зменшити навантаження на медичні заклади. Тому вкотре закликаю жителів області прийти та провакцинуватися, щоб повною мірою користуватися усіма послугами та сервісами», – закликав голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

За словами першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, на Рівненщині поступово збільшується кількість вакцинованих осіб. Наприклад, вже майже 95 відсотків педагогів отримали принаймні одне щеплення. А загалом третина дорослого населення області завершила повний курс вакцинації проти COVID-19 .

Нагадаємо, що представники вищезазначених закладів на вході повинні перевіряти QR-коди через сканування в Дії. Представники Нацполіції та Держпродспоживслужби стежитимуть за дотриманням цих правил.

Правила роботи у жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки