В активній фазі – ремонт обладнання турбінного відділення енергоблоку №4

З 21 листопада на енергоблоці №4 розпочато середній планово-попереджувальний ремонт, що розрахований до 2 лютого. Наразі триває 26 доба ремонту.

На енергоблоці проведено ремонт першого каналу системи безпеки, його введено в режим «чергування», триває ремонт обладнання другого каналу системи безпеки. На реакторній установці триває середній ремонт, виконано підготовку до роботи крана кругової дії. Проведено низку робіт на головних циркуляційних насосах: демонтаж майданчика обслуговування, монтаж маслобака та підготовку до його демонтажу. На парогенераторах виконано розущільнення по 2-му та 1-му контурах. На сепараторах-пароперегрівачах здійснено накладання теплоізоляції корпусів. Виконуються ремонтні роботи трансформаторів та струмопроводів.

Значний обсяг робіт реалізується у турбінному відділенні енергоблоку. Силами цеху з ремонту основного турбінного устаткування розпочато плановий ремонт турбіни К-1000-60/3000, що передбачає капітальний ремонт циліндра високого тиску, валопроводу та підшипників, системи автоматичного регулювання та захисту, паророзподілу, а також обладнання систем: ущільнень вала генератора, охолодження статора генератора, змащування та обладнання системи вогнестійкої рідини.

Відповідно до графіка проводиться середній ремонт дизель-генератора ДГ-42. За словами начальника цеху Василя Татарського, такі роботи збільшеного обсягу виконуються щоп’ять років і передбачають повне розбирання обладнання шатунно-поршневої групи. Станом на сьогодні виконано поточний ремонт на дизель-генераторі ДГ-41, який введено у режим «чергування», паралельно виконується ремонт ДГ-44. На блочній насосній станції БНС-3 та насосній станції градирень НСГ-3 виконується капітальний ремонт циркуляційних насосів 4VC10D02, 4VC10D10, а також заміна елементів обертової водоочисної сітки блочної насосної станції.

Ремонт теплообмінного обладнання здійснює персонал цеху з ремонту тепломеханічного устаткування. Начальник цеху Юрій Саворона підкреслює, що усі роботи виконуються відповідно до затвердженого графіка. Відтак наразі виконується ремонт конденсаторів привідних турбін турбоживильного насосу, технологічного конденсатора та підігрівачів високого тиску, де триває підготовка до заміни дефектних плоскоспіральних нагрівальних елементів.

Юлія Кулаєва