UNICEF та місцева влада закликають батьків Рівненщини щепити дітей від поліомієліту


Представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні зустрілися з громадами Рівненщини, щоб проінформувати про важливість щеплення від поліомієліту. Окрім того, спільно з Гощанською та Деражненською громадою спланували, як підвищити рівень імунізації дітей та захистити від невиліковного паралічу.

Зокрема, регіональна комунікаційниця Дитячого фонду ООН (UNICEF) Оксана Кравець пояснює, що у селі Велика Омеляна на Рівненщині було виявлено спалах поліомієліту. За її словами, люди неохоче вакцинують своїх дітей.

Консультантка зі стратегічних комунікацій UNICEF Світлана Кісільова каже, що саме тому 1 лютого в Україні розпочинається національна кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту: «Захворювання повернулося в Україну через низькі показники планової імунізації на тлі пандемії COVID-19. Нагадую, що в Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов’язкових, гарантованих державою, щеплень. Їх можна зробити у державних медичних закладах безоплатно якісною та ефективною вакциною». 

Лікар-інфекціоніст Любов Мандина зазначає, що нещепленим дітям загрожує невиліковний параліч, і закликає імунізувати їх від поліо: «Якщо на тлі пандемії COVID-19 у вашої дитини пропущене чи немає щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ), то, будь ласка, негайно зверніться до педіатра чи сімейного лікаря. Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють  6 разів: у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції); у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (це краплі)». 

Заступник голови Рівненської райдержадміністрації Юрій Козачек, який також взяв участь в зустрічах, зазначив, що в громадах проводять систематичну інформаційну роботу щодо імунізації проти поліомієліту.

«Фахівці відвідують територіальні громади з найнижчим рівнем імунізації, де про