У Володимирці відзначили 80-у річницю першого бою УПА проти нацистських загарбників

7 лютого перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козярець взяв участь у мітингу з нагоди 80-у річниці Першого бою УПА проти нацистських окупантів, що пройшов у селищі Володимирець на місці визначної історичної події. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх борців за незалежність України, часів визвольних змагань Другої світової війни і сучасної війни за незалежність  від  російських окупантів. Керівники району, Володимирецької громади та представники громадськості піднесли квіти до пам’ятного знаку Першому бою УПА. По завершенню мітингу всі бажаючі мали можливість у Центрі культури і дозвілля «Перлина Полісся» ознайомитися з виставкою  постерів «УПА. Історія нескорених».

Нагадаємо, 7 лютого 1943 року сотня Григорія Перегіняка -“Довбешки-Коробки” напала на німецьку окупаційну адміністрацію, що знаходилась у Володимирці.

Завдяки блискавичності нападу акція вдалася. Було захоплено казарми козаків і приміщення жандармерії. Убито 7 осіб, у тому числі 3 козаків і 4 німців. 6 козаків було виведено із собою і після допиту страчено в лісі неподалік Володимирця. Визволено з ув’язнення діяча ОУН на Сарненщині “Діброву”. Захоплено 20 карабінів, 65 ковдр і доволі багато амуніції. Втрати сотні становили 1 вбитого і 2 поранених.

Боролись! Боремось! Поборемо!