У Вараському районі піротехніки ДСНС області знищили гранату Ф-1 часів Другої світової війни, яку було виявлено біля лісу

20 січня о 13:40 год. групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС області був знищений вибухонебезпечний предмет, а саме ручна граната Ф-1 часів Другої світової війни, яка була виявлена 19 січня біля лісопосадки жителем села Черніни Зарічненської ТГ Вараського району. Як стверджують сапери, граната перебувала в бойовому стані та в разі неправильного поводження могла б детонувати.

Піротехніки додатково обстежили прилеглу територію та жодних інших вибухонебезпечних предметів не виявили.

Шановні громадяни! В разі виявлення підозрілого предмету, схожого на боєприпас, необхідно негайно сповістити про це найближче розташований орган виконавчої влади, наприклад: сільську раду, дільничного інспектора поліції, пожежно-рятувальну службу ДСНС за телефоном “101” або “112”.

Хоча на перший погляд, це може здатися шматком простого заіржавілого металу, проте насправді це може бути вибухонебезпечний предмет, який несе в собі смертельну небезпеку.

При знаходженні вибухонебезпечного предмета категорично забороняється: брати його до рук, наносити по ньому удари, робити спроби розібрати, або переносити з місця на місце, кидати у вогнище, або розводити над ним полум’я, збирати та здавати, як металобрухт.

Пам’ятайте, що краще попередити біду, ніж ліквідовувати її наслідки.

Довідково:

У 2021 році піротехнічним підрозділом аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Рівненській області здійснено 9 бойових виїздів на територію Вараського району в ході яких знешкоджено 73 вибухонебезпечних предмети (з них 7 артснарядів, 1 граната і 65 набоїв) часів І та ІІ світових війн.

Начальник відділу ОППЗ та ЦЗ Вараського РУ ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. МУРАВИНЕЦЬ