У Вараській РДА радилися щодо запобігання пожежам

16 квітня у Вараській райдержадміністрації пройшла нарада з підведення підсумків стану готовності населених пунктів району, що розташовані в межах лісової зони, щодо стану протипожежного захисту. В нараді прийняли участь перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козярець, заступник начальника центру (з оперативного реагування) ОКЦ ГУ ДСНС Ігор Кухарчук, начальник ДПРЗ-6 ГУ ДСНС України у Рівненській області  Володимир Симонюк, голови територіальних громад, представники Володимирецького та Рафалівського ДЛГ, відділення поліції №1 Вараського районного відділу поліції, північного міжрайонного управління водного господарства.

Зокрема Ігор Кухарчук доповів, що відповідно до доручення першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, протягом  трьох днів проводилася перевірка підрозділів МНС, лісової пожежної охорони, місцевого самоврядування. Підрозділи лісової охорони готові до боротьби з пожежами, є відповідне технічне оснащення в тому числі квадрокоптери, проводиться ретельний моніторинг ситуації та постійне удосконалення навиків.

 Під час перевірки увагу звертали на предмет наявності протипожежних розривів між населеними пунктами. За результатами перевірки склали акт обстеження. Висвітлені були і проблемні питання: стосовно населених пунктів, які прилягають до лісових масивів, оповіщення, незадовільний стан меліоративних каналів, навчання водіїв пожежних автомобілів, під’їзду до водойм для забору води, проблема колишнього СЛАПівського лісу.

Володимир Симонюк звернувся до голів територіальних громад щодо масового спалювання масивів сухої трави, закликав громади активніше залучатися до боротьби з підпалами, створювати оперативні групи та запаси паливо-мастильних матеріалів, негайно реагувати та постійно здійснювати моніторинг ситуації, проводити навчання для населення. Проінформував також про збільшення штрафів за підпал сухої трави, тепер палій має заплатити мінімальну суму – 3060 грн.

Підсумовуючи нараду Юрій Козярець відмітив, що запорукою успіху запобігання пожеж є взаємодія   всіх відповідальних органів, відповідно коли є співпраця – є хороший результат, для цього також потрібно підтримувати постійну комунікацію та широко доносити інформацію населенню. Окреслив Юрій  Степанович своє бачення вирішення проблеми та перспективи подальшого функціонування ССВК «Селянський ліс».