У Вараській РДА пройшло засідання комісії ТЕБ та НС

Про перехід району в «помаранчеву» зону, про  стан забезпечення закладів охорони здоров’я району альтернативними (автономними) джерелами живлення та розроблення відповідних алгоритмів та про стан забезпечення ліжок закладів охорони здоров’я району, що виділені для госпіталізації хворих на COVID-19, кисневими точками, стан закупівлі обладнання для приймальних відділень за кошти місцевих бюджетів, отримання ліцензій ДІЯР на експлуатацію встановленого дороговартісного медичного обладнання говорили  20 січня на  засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Засідання комісії пройшло під головуванням очільниці Вараської РДА Людмили Мариніної, яка наголосила, що результатом спільної роботи присутніх має бути забезпечення здоров’я та безпеки громадян району та  максимально обмежити поширення випадків захворювання на COVID-19 на території Вараського району.  

Керівники багатопрофільних лікарень району доповіли про забезпечення закладів автономними системами живлення, та кількість розгорнутих ліжок забезпечених постачанням кисню. Відповідно Володимирецька БПЛ забезпечена електрогенераторми, потребують додаткових систем автономного живлення Вараська та Зарічненська лікарні, але  проблемні питання по даним установам незабаром мають бути вирішені. Забезпечення киснем: Володимирецька лікарня – 25 ліжок, планується збільшення кисневих точок, Вараська лікарня –  120 ліжок, Зарічненська лікарня – 51 ліжко.

У Володимирецькій БПЛ,  після завершення будівельних робіт у приймальному відділені, буде встановлено комп’ютерний томограф, повідомив очільник закладу Іван Караїмчук.

Стан  обладнання та трансформаторних підстанцій, що забезпечують електропостачання до закладів охорони здоров’я району знаходиться у задовільному стані, та проблем з постачанням елекроенергії немає, доповіли керівники Володимирецької та Зарічненської дільниць ПрАТ «Рівнеобленерго».

Про зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 на території Вараського району доповіли представники дерпродспоживслужби та рекомендували ввести “помаранчеву” зону епідемічної небезпеки.

Підсумовуючи засідання голова райдержадміністрації Людмила Мариніна зазначила важливість для району добудови приймального відділення у Володимирецькій БПЛ, придбання в Зарічненську лікарню електрогенератора та підкреслила, що нове обладнання –  комп’ютерний томограф та рентгенівський апарат, має працювати безоплатно для надання послуг громадянам району.

За підсумками засідання комісії було затверджено протокол №1, відповідно до  якого всі дотичні служби та структурні підрозділи РДА отримали завдання та  рекомендації для подальшої роботи  в умовах «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Нагадуємо, «помаранчева» зона не передбачає додаткових обмежувальних заходів у порівнянні з «жовтою»,  але вона сигналізує, що район близький до «червоної» зони.