У ЦНАПах консультуватимуть щодо «ковідної» тисячі


На сьогодні на Рівненщині вже 29 ЦНАПів готові консультувати місцевих жителів щодо того, як у рамках програми «єПідтримка» отримати 1000 гривень за вакцинацію.  Наразі це питання – у топі найактуальніших.  

Тим часом інші Центри надання адміністративних послуг  шукатимуть можливості, щоб надавати таку послугу і в себе. Адже це не лише спрощує життя людей в умовах пандемії, а й сприяє підтримці місцевих підприємців.

«Насправді імідж ЦНАПів залежить від того, чи може людина отримати там послуги, яких потребує найбільше. А на сьогодні питання генерації  COVID-сертифікатів та можливість отримання 1000 гривень за програмою «єПідтримка» є дуже затребуваним. І позиція Уряду та Мінцифри полягає в тому, щоб такі консультації надавали у ЦНАПах, прокоментувала заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило. – Зі свого боку адміністратори, які цим займатимуться, зможуть отримувати інформаційну допомогу від експертів Дії чи Мінцифри”.

Окрім цього, такі консультації доступні для жителів громад, які беруть участь у проєкті «Цифра в кишені». Їх проводять у місцевих бібліотеках. На сьогодні це  Володимирецька, Дубенська, Сарненська та Здолбунівська громади. Невдовзі до них приєднаються Острог, Клевань, Малинськ, Антонівка та Тараканів.

Нагадаємо, програма «єПідтримка» передбачає надання державою підтримки в розмірі 1000 гривень громадянам віком від 18 років та з обов’язковою наявністю  «зеленого» сертифікату вакцинації, підтвердженого у застосунку Дія. 

Ці кошти можна витратити виключно у безготівковій формі (за допомогою віртуальної картки) на придбання книжок, абонемента в спортзал чи фітнес-клуб, відвідування кінотеатру, театру, музею або квитків для мандрівок усередині країни – на внутрішні авіа- та залізничні рейси.  

Є можливість обрати одну або декілька різних послуг чи книжок. 

Взяти участь у програмі на першому етапі можна через мобільний застосунок Дія.