У Рівненській ОДА провели оперативну нараду за участю голови екоінспекції України щодо подій на «Рівнеазоті»


Учора внаслідок аварії на ПрАТ «Рівнеазот» усі служби спрацювали швидко, тож ситуацію вдалося взяти під контроль. Разом із тим, через недостатню оперативність диспетчерів підприємства вчора багато хто дізнався про подію із соцмереж. В тому числі окремі служби. Відтак, населення вчасно не сповістили.

На цьому акцентував  голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований, який прибув на Рівненщину та провів термінову нараду із причетними.

«З точки зору ризиків для життя населення, вчора відбулась прикра подія. Однак, я дякую всім службам, задіяним у ліквідації ситуації та подальшому її моніторингу, – прокоментував Андрій Мальований. –  На щастя, жертв немає. У той же час, проводиться дослідження ситуації, триває технологічна експертиза. Буде надана і правова оцінка діям відповідальних  за безпеку осіб. Зараз дана ситуація перебуває на контролі в Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, а також  Офісу Президента».

Наразі ситуація на «Рівнеазоті» контрольована, усі показники якості повітря перебувають у межах допустимих норм. Станом на 9.00 21 липня жодної загрози населенню та навколишньому середовищу у зв’язку з аварією на ПрАТ «РівнеАзот» немає. Моніторинг стану повітря на території підприємства та в найближчих населених пунктах здійснюється цілодобово.

За словами першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, ПрАТ «Рівнеазот – це одне з ключових підприємств Рівненщини, яке суттєво впливає на економіку, проте безпекова складова – головна.

«Диспетчерська служба не спрацювала. Соцмережами сіялася паніка, адже люди не розуміли наслідків. Тому ініціюватимемо додаткові навчання задля посилення комунікації усіх служб», – додав Сергій Подолін.

«Із цієї події важливо зробити правильні висновки – посилити якість взаємодії всіх служб та установ, які мають блискавично діяти у подібних випадках. Причетні до цього керівники та працівники будуть нести відповідальність згідно з законом. Тим часом експерти продовжать перевірку якості повітря поблизу «Рівнеазоту», проводитимуть і  дослідження ґрунтів по траєкторії руху нітрозних газів після їх викиду», – повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

За підсумками наради, також вирішили: провести перевірку хімічних підприємств по всій Україні силами екоінспекції, посилити взаємодію між службами цивільною захисту та диспетчерською «Рівнеазоту» та інших підприємств області, що несуть потенційні екологічні ризики

Разом із тим,  уже розпочали робити  екологічну експертизу у зв’язку з аварійною ситуацією на ПрАТ «Рівнеазот». Фахівці ДЕІ зафіксували, що надходження забруднюючих речовин в повітря припинено.

Нагадаємо, що 20 липня близько 17:00 поблизу м. Рівне на території заводу ПрАТ «Рівнеазот» у цеху виробництва азотної кислоти сталася розгерметизація трубопроводу та разовий викид нітрозних газів на територію заводу.

Жертв та постраждалих немає. Наразі цех працює в штатному режимі. Відповідно до проведених замірів лабораторією підприємства, хімічно небезпечних речовин у повітрі не виявлено, загрози населенню та навколишньому середовищу немає.

Концентрація окису азоту в повітрі на території підприємства становила 0,5 – 0,8 мг/м3 при гранично допустимій концентрації – 1,5 мг/м3.