У ПТУ РАЕС відкриті двері для нових майбутніх професіоналів

У професійно-технічному училищі Рівненської АЕС стартує вступна кампанія на 2023-2024 навчальний рік. З метою формування свідомого професійного вибору молоді у ПТУ РАЕС провели традиційний профорієнтаційний захід – День відкритих дверей. Ознайомитися з училищем завітали учні ліцеїв Вараша, закладів освіти Вараського району та Маневицької ОТГ.

Старшокласників проінформували про актуальні спеціальності, до яких планується набір, розповіли про умови вступу, надали необхідну інформацію про навчання в закладі освіти та провели екскурсії корпусами училища. Враховуючи те, що бажаючих ознайомитися з профтехучилищем Рівненської АЕС цього року було чимало, колектив закладу освіти розробив три екскурсійні маршрути. Старшокласникам показали навчальний та загально-побутовий корпуси, навчально-виробничі майстерні. Екскурсоводами на заході виступили викладачі, майстри виробничого навчання та здобувачі освіти в профтехучилищі.

Зокрема у ролі екскурсовода був цьогорічний випускник ПТУ РАЕС – майбутній електрослюсар з ремонту розподільчого устаткування Едуард Тендлер.

«Наше училище – це той заклад, який відмінно готує до самостійної роботи на атомній станції. Тут ми отримуємо великий багаж знань, які в майбутньому будемо використовувати не лише на робочих місцях, а й в побуті. Нас навчають високопрофесійні майстри та викладачі. Є все необхідне обладнання та інструменти, за допомогою яких ми опановуємо майбутню професію. Тому я раджу учням випускних класів вступати до нашого профтехучилища, де вони точно стануть професіоналами, адже є можливість пройти виробничу практику саме на атомній електростанції. Учні ПТУ за бажанням навчаються і в «Ядерній школі РАЕС», що також сприяє формуванню уяви про майбутню професію», – говорить хлопець.

У навчальному корпусі учні відвідали бібліотеку, лабораторію контрольно-вимірювальних приладів. Побували у спортивній та актовій залах. Побачили слюсарні, електромонтажну, електротехнічну майстерні для підготовки ремонтного персоналу РАЕС. Також ліцеїсти побували на монтажному полігоні, де ознайомилися з обладнанням, на якому працівники підвищують свою кваліфікацію та набувають нових навичок.

«Традиційно ми розпочали маршрут з бібліотеки, адже саме до неї спочатку приходять здобувачі освіти, аби отримати підручники та ознайомитися з навчальною літературою. Майбутні абітурієнти відвідали навчально-виробничі майстерні, де вони практично будуть застосовувати свої нові знання, здобувати робітничі професії. У нашому освітньому закладі – чудова актова та спортивна зали, адже позаурочна зайнятість також посідає чільне місце у житті наших здобувачів освіти. Там вони можуть відволіктися від занять, підтримати фізичну форму та розвинути свої творчі здібності», – коментує заступник директора з навчально-методичної та виховної роботи ПТУ РАЕС Тетяна Омельчук.

Одинадцятикласнику Вараського ліцею № 2 Олександру Лопуховичу дуже сподобалась екскурсія училищем. Юнак каже, що з майбутньою професією ще не визначився, але вступати до училища планує: «Сьогодні для мене вся інформація була новою, цікавою та захопливою. Зокрема мене вразили навчально-виробничі майстерні, де я побачив, як навчаються учні училища на практиці, виконуючи різні роботи на обладнанні. Думаю, це основа майбутньої професійної діяльності».

Варто зазначити, що наразі здобувачі освіти профтехучилища проходять виробничу практику на Рівненській АЕС. Зокрема група слюсарів з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики – в цеху теплової автоматики та вимірювань та група слюсарів з ремонту реакторно-турбінного устаткування в цехах з ремонту тепломеханічного устаткування, ремонту забезпечувальних систем та турбінному.