Україна соборна. Разом до Перемоги!

22 січня 2023 року українці відзначають День Соборності України та 105 річницю проголошення незалежності Української Народної Республіки – дві рівнозначні за вагомістю події української історії.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі й духовною консолідацією всіх її громадян, символом і легендою для наступних поколінь борців за Україну. Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців, адже це ключовий аспект усвідомлення спільної ідентичності, мови, культури, історії.

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України… Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка…», – йдеться в Універсалі Директорії УНР від 22 січня 1919 року, зачитаному в Києві в першу річницю проголошення незалежності.

В умовах війни соборність для нас набуває ще більш нового значення, означаючи деокупацію наших територій, тимчасово захоплених ворогом. Однією з таких сьогодні є місто-супутник Запорізької АЕС Енергодар. Міжнародна Асоціація контролю над озброєннями (Arms Control Association) номінувала працівників тимчасово окупованої ЗАЕС «Людиною року з контролю над озброєннями». Атомники отримали це звання за героїчні зусилля з підтримки ядерної та радіаційної безпеки ЗАЕС, які попри надскладні умови військової окупації, постійні обстріли майданчика станції, тиск, переслідування та погрози продовжують безпечну експлуатацію енергоблоків, запобігаючи ядерній загрозі.

У День Соборності України та 105 річницю проголошення незалежності Української Народної Республіки український народ монолітно продовжує боротися за свою незалежність. Воїн – кожен, хто на фронті виборює цілісність вільної країни; хто в тилу підтримує українських військових та економіку; хто на чужині відстоює наші цінності.

У переддень державного свята, 20 січня, творчі колективи Палацу культури Рівненської АЕС підготували тематичний концерт «Одна єдина соборна Україна». Початок заходу о 15:00.

Юлія Кулаєва