Готові до будь-яких викликів: рятувальник з охорони РАЕС – один з найсильніших пожежних світу

Рятувальник з охорони Рівненської АЕС у складі збірної України виступив на 31-му Чемпіонаті світу серед найсильніших пожежних-рятувальників за форматом «Firefighter Combat Challenge». У підсумку українці не лише поставили нові рекорди, а й стали чемпіонами світу.

Змагання відбулися у жовтні у м. Санді, штат Юта, США. Учасниками стали рятувальники з 13 країн. Честь української збірної захищали шестеро представників ГУ ДСНС України у м. Київ та Рівненській області, а також Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. У їхньому числі – заступник начальника 22-ої державної пожежно-рятувальної частини ДПРЗ-2 з охорони РАЕС Роман Сильчук.

Збірна України бере участь у світовому чемпіонаті вдруге. Перший досвід був у 2018 році, тоді українці, з-поміж яких також Роман Сильчук, взяли 9 місце серед майже пів сотні команд-учасниць. Цього року українська збірна продемонструвала на міжнародній арені вищий пілотаж з пожежного кросфіту.

В індивідуальних забігах серед чоловіків Олександр Баран виборов срібло з часом 1:17 та встановив особистий рекорд, а в індивідуальних забігах серед жінок Оксана Чехместренко здобула бронзу з часом 2:21. Символічно у День українського козацтва Олександр Баран разом з американцем Браяном Рібом у чоловічому тандемі встановили новий світовий рекорд із часом 01:06. У жіночому тандемі Оксана Чехместренко разом із полькою Беатою Швідрескою завоювали почесну бронзу. В категорії «Тандем-мікс» з часом 1:26 Володимир Дудка та Оксана Чехместренко вибороли золото, ставши абсолютними чемпіонами світу. В категорії «Hybrіd team individual run» українська команда посіла 2 місце з часом 4:07, а в «Hybrіd relay team», яка прирівнюється командній естафеті, збірна України з часом 1:03 виборола переможне золото. Роман Сильчук гідно виступив у двох останніх категоріях та отримав статус у групі найсильніших рятувальників світу «Lion`s Den». За словами чоловіка, залишити своє ім’я у залі слави елітних пожежних світу було його мрією.

«Нам випав шанс представити Україну на такому високому рівні, тож ми ретельно готувалися ще від початку року, – коментує Роман Сильчук. – Здобуті на Чемпіонаті кубок, медалі, дипломи це результат кропіткої роботи, спільних зусиль рятувальників, керівників, волонтерів. На змаганнях ми відчували щиру підтримку від колег із різних куточків світу, які усім серцем вболівають за Україну у ці складні часи. Наша перемога стала можливою завдяки всім українським захисникам та захисницям, тому вона присвячується саме їм, а також нашій колезі з Дніпровського гарнізону Євгенії Дудці, яка перебуває на лікуванні травм, отриманих внаслідок ракетного удару під час виконання службових обов’язків. Особливі слова вдячності тренеру, наставнику й другу Олександру Барану, який привів нас до цього досягнення. Вірю, головна Перемога для України ще попереду!»

Юлія Кулаєва