Що таке Електронний кабінет водія?Онлайн-послуги в Електронному кабінеті водія та статистика їх отримання з початку року

Онлайн-послуги в Електронному кабінеті водія та статистика їх отримання з початку року

Ще задовго до війни Електронний кабінет водія був ресурсом звідки люди черпали найнеобхіднішу інформацію про свій транспортний засіб та свої документи на авто.

Державні послуги онлайн – це завжди зручно, доступно, економія часу, сил, ресурсів. Не треба хвилюватися, щоб завчасно взяти талон е-запису або стати в «живу» чергу у сервісному центрі МВС. Ви просто відкриваєте свій гаджет у зручному для вас місці й отримуєте максимум інформації про свій транспортний засіб. Одним словом, дієва цифровізація.

Що таке Електронний кабінет водія

Це онлайн-сервіс, який надає всю актуальну інформацію про транспортні засоби людини, а також можливість скористатися деякими послугами сервісних центрів МВС онлайн. 

До прикладу:

  • дізнатися всю актуальну інформацію про транспортний засіб користувача  (технічні характеристики, право власності, історію авто);
  • побачити інформацію про посвідчення водія користувача (національне, міжнародне);
  • отримати безкоштовний та платний витяг з Єдиного державного реєстру МВС за VIN-кодом транспортного засобу;
  • оперативно отримати повну інформацію про адміністративні порушення;
  • перевірити, чи вільний індивідуальний номерний знак в обраному регіоні й замовити його;
  • подивитися чи досі дійсна страхівка на ваше авто;
  • продовжити зберігання номерних знаків.

Статистика каже, що з початку 2023 року українці обміняли в Електронному кабінеті водія 26 096 посвідчень водія, з них – 14 630 з доставкою Укрпоштою, отримали 5426 платних витягів з Єдиного державного реєстру за vin-кодом, призначили 2009 належних користувачів, подали 2201 заявку на продовження зберігання номерних знаків, замовили, а ми опрацювали 201 заяву на видачу індивідуальних номерних знаків.

Що така цифровізація послуг дає людям? Свободу обирати та отримувати державний сервіс будь-де і будь-коли. Адже онлайн-послуги є не тільки актуальними у період війни, але й життєво необхідними. Особливо для людей з деокупованих територій, з віддалених куточків країни, яким складно дістатися до найближчого сервісного центру МВС, проте вони охоче прагнуть отримувати якісний державний сервіс. Наприклад, замовити обмін/відновлення посвідчення водія з доставкою Укрпоштою, індивідуальний номерний знак з доставкою Новою поштою або елементарно продовжити зберігання своїх номерних знаків.

Також важливо зазначити, що вся необхідна інформація про документи та транспортний засіб особи підтягується з реєстрів МВС, коли людина заповнює онлайн-заявку в особистому кабінеті. Для оформлення послуг в Електронному кабінеті водія необхідно мати електронний підпис.

РСЦ ГСЦ МВС в Рівненській області