Сервісні центри МВС Рівненщини провели для майбутніх водіїв тренінг «Випробуй у безпеці»

Популяризуємо безпеку на дорогах інноваційними методами. У рамках сьомого Глобального тижня безпеки дорожнього руху, який цьогоріч проходить із 15 по 21 травня, сервісні центри МВС Рівненщини завітали до майбутніх кермувальників транспортних засобів, аби розповісти про ризики керування авто  у нетверезому стані, а також про отримання водійського посвідчення,  складання іспитів та зміни, які діють в умовах війни.

Так, працівники регіонального сервісного центру ГСЦ МВС  області  провели для учнів  та  викладачів місцевої  автошколи «Дукат» (м. Рівне) тренінг  «Випробуй у безпеці». Його основна ціль – підвищити культуру водіння і сформувати нове покоління водіїв, для яких водіння в нетверезому стані є неприйнятним. Під час зустрічі  усі охочі мали можливість  випробувати окуляри   «Drunk Busters Goggles», які імітують стан сп’яніння та  відчути на собі як впливає алкоголь на координацію рухів, швидкість реагування та можливість зосередження.

За словами заступника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області Віктора Залюбовського: «Мета заходу – виробити чітке розуміння небезпеки керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Окуляри імітують вплив алкоголю на поведінку людини і допомагають усвідомити та уникнути ризиків керування у нетверезому стані».

В окулярах «Drunk Busters Goggles» у людини відчувається дезорієнтація, порушена координація рухів, запаморочення голови, тунельний зір, а виконати прості завдання стає майже неможливо. До речі, з освітньою метою подібний інструмент використовують фахівці у понад 60 країнах світу.

Як зазначив Віктор Залюбовський, заступник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області: «Для нас важливо не лише надавати якісно адміністративні послуги, але й підтримувати соціальні ініціативи, які навчатимуть водіїв бути більш відповідальними та обережними  за кермом».

До речі за 4 місяці 2023 року по території обслуговування управління патрульної поліції в Рівненській області (а це м. Рівне, м. Сарни, м. Дубно, а також автодороги в  адміністративних межах області М-06 Київ-Чоп, М-07 Київ-Ковель-Ягодин, М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече, Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне, Н-25 Городище-Рівне-Старокостянтинів) трапилося 584 ДТП, з яких 94 дорожньо-транспортних пригоди з потерпілим, в яких 20 осіб загинуло, а ще 127 отримали травми різного ступеня тяжкості. Щодо водіїв, які на момент ДТП перебували в стані алкогольного сп’яніння або іншого сп’яніння, то така кількість складає 49кермувальників. За цей же період було складено 588 протоколів про адмінправопорушення, відповідальність за яке  передбачена  ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції).

РСЦ ГСЦ МВС в Рівненській області