Робота всіх енергоблоків АЕС України, розташованих на підконтрольній території – відповідь на російський терор

одну з АЕС України з робочим візитом відвідали міністр енергетики України Герман Галущенко та президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Керівники Міненерго та Енергоатома провели робочу нараду із генеральним директором та його першим заступником – головним інженером станції, оглянули один з енергоблоків після завершення середнього планово-попереджувального ремонту та дострокового ввімкнення до енергомережі, а також зустрілися із експертами постійної місії МАГАТЕ.

Герман Галущенко повідомив, що розпочинається вже п’ятий місяць щоденних ворожих обстрілів енергосистеми України та розповів, які наслідки вони несуть для об’єктів енергетики.

«Такий потужний масований ракетний обстріл, який був 10 лютого, востаннє ми спостерігали 10 жовтня. Були влучання в об’єкти генерації та передачі. Важливо, що представники постійних місій МАГАТЕ на майданчиках АЕС мають змогу побачити вплив ударів по енергетичній системі на атомну генерацію і передавати всю цю інформацію в центральний офіс Агентства, – прокоментував міністр. – Нам вдалося суттєво збільшити генерацію в системі завдяки підключенню одного з енергоблоків до енергомережі. Плановий ремонт блоку успішно виконано у найкоротші терміни. Нині працюють всі дев’ять енергоблоків українських АЕС, розташованих на підконтрольній державі території, що значно зменшить дефіцит електроенергії в системі. Це наша відповідь терористам, які свідомо намагаються знищити нашу енергосистему».

Петро Котін зазначив, що успішно завершені ремонти на двох енергоблоках АЕС України, забезпечать вітчизняну енергосистему додатковими мегаватами електроенергії.

«АЕС України забезпечують понад 50% в загальній генерації країни. Атомники постійно співпрацюють із військовими у напрямі підвищення безпеки АЕС», – підкреслив очільник Енергоатома.

Також Петро Котін зауважив, що наразі очікується підписання Президентом України законопроєкту про корпоратизацію Компанії. Це стане зеленим світлом до старту усіх заходів з переходу в акціонерне товариство та зміни органів управління. Водночас, об’єкти соціальної інфраструктури, які перебувають на балансі АЕС, залишаються і в подальшому в складі енергогенеруючих підприємств.

Герман Галущенко звернувся до українців з проханням й надалі відповідально споживати електроенергію, максимально заощаджувати її, особливо в пікові години.

Юлія Кулаєва

Фото: Надія Тимофєєнко