Рівненщина претендує на пілотний проєкт із відновлення меліоративних систем


Міністерство АПК ініціюватиме Рівненську область як пілотну у програмі із відновлення систем зрошення. Про це повідомив перший заступник Міністра АПК Тарас Висоцький під час перебування на Рівненщині.

«У цій галузі відбувається співпраця із німецькими партнерами. Ми пропонуватимемо Рівненщину як пілотну. Відновлення систем зрошення стане частиною президентської  програми «Велике будівництво», – зазначив Тарас Висоцький.

Голова ОДА Віталій Коваль додав, що Рівненщина – одна з небагатьох областей України забезпечена водним ресурсом, адже має в 2,5 рази більше резерву прісної води, аніж в середньому по Україні.

«Якщо південь України потерпає від посухи – на Рівненщина благоприємні кліматичні умови та резерв прісної води. Дамби, більшість з яких знаходиться на півночі області, виконують захисну та водорозподільну функцію. Є приклади, коли приведення до належного стану цих дамб та каналів дало позитивний ефект для економіки в цілому. Наше завдання – у партнерстві із бізнесом відновити водне господарство, побудоване у 80-х роках, і дати новий поштовх розвитку аграрної галузі», – зазначив Віталій Коваль.

На сьогодні у водогосподарському фонді Рівненщині знаходиться понад 390 тисяч гектарів меліоративних земель .