Рятувальники з охорони РАЕС виборюють перемоги на міжнародній арені
Пожежний-рятувальник Рівненської АЕС у складі збірної України виборов низку нагород на міжнародних змаганнях Firefit Championships Europe, що відбулися у німецькому місті Ґанновері.
Українську збірну представили шість пожежних з різних куточків України, серед них заступник начальника 22-ої державної пожежно-рятувальної частини з оперативного реагування 2-го державного пожежно-рятувального загону з охорони Рівненської АЕС Роман Сильчук. Змагання тривали впродовж шести днів у таких дисциплінах, як індивідуальні забіги, забіги у тандемі серед чоловіків та «мікс» (чоловіки та жінки), естафети серед чоловіків та «мікс». Рятувальники змагалися у різних випробуваннях: «висотний рюкзак» (учасники на час бігли на п’ятиповерхову вежу зі шлангом); «підйом рукавної скатки» (команда підіймала рукавну скатку на вершину будівлі із землі та спускалася); «силова машина» (вогнеборці вибивали молотом сталеву балку); «слалом»; потрапляння струменем води у ціль; порятунок жертви.
Кожного дня запеклих змагань українські рятувальники демонстрували свою силу та стійкість й щодня наш державний прапор майорів у трійці лідерів, нагадуючи всім, що боротьба триває не лише на спортивній доріжці, а й, передусім, на полі бою. За підсумками яскравого заходу спортсмени-рятувальники України вибороли повний комплект нагород – 30 медалей та кубок. Рятувальник з Рівненської АЕС завоював для своєї команди шість медалей: одну – за проходження кваліфікації, два золота, одне срібло та дві бронзи. У результаті хлопець увійшов до 15 кращих рятувальників серед 120 учасників чоловіків, які дійшли до фіналу.
«Напередодні ми з командою активно готувалися до змагань, адже знали, що повинні як ніколи гідно представити Україну на міжнародній арені. Ми постійно чули слова підтримки від колег з інших країн. Приємно усвідомлювати, що ми не одні у цій війні і наші друзі готові прийти на допомогу, адже нині в Україні серед рятувальників є чимало іноземних добровольців. Наші здобутки у Firefit Championships Europe присвячуються нашій державі та її людям, зокрема нашій колезі з Дніпровського гарнізону Євгенії Дудці, яка постраждала внаслідок ракетного удару під час виконання службових обов’язків. Віримо, що чергова перемога – найголовніша вже зовсім скоро!»,– прокоментував Роман Сильчук.
Варто відзначити, паралельно зі згаданими змаганнями у Польщі відбувся благодійний веломарафон «500 кілометрів + на велосипеді для пожежних з України» з метою збору допомоги для українських рятувальників. Триденний веломарафон мав найдовший маршрут з часу існування подібних атракцій – довжиною понад 750 км і пролягав з Вроцлова до Варшави через вісім воєводств країни. Спільно з польськими колегами-вогнеборцями до події долучилися п’ять пожежних України, серед яких представник ДПРЗ-2 з охорони Рівненської АЕС Юрій Гайструк. Рятувальник вкотре довів, що на варті пожежної охорони РАЕС стоять витривалі й міцні українці.
Юлія Кулаєва




