Рейди щодо заборони спалювання сухої рослинності

Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

З метою проведення роз’яснювальної роботи щодо заборони випалювання сухої рослинності та листя, а також виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які здійснюють такі правопорушення в смт. Володимирець, с. Довговоля та на прилеглій території 5 листопада було проведено рейдове відпрацювання.

До складу рейдової групи увійшли  представники місцевої влади, відділення поліції № 1 Вараського РВП ГУ НП в області та Вараського районного управління ГУ ДСНС в області. Для відпрацювання був задіяний квадрокоптер рятувальників.

Метою подібних рейдів є не лише нагадування про небезпеку та шкоду внаслідок випалювання сухої рослинності та листя, а й роз’яснення наслідків таких дій, які передбачені статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дана стаття забороняє випалювання рослинності або її залишків. Санкція статті передбачає штраф на громадян від 3060 до 6120 грн. А ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду від 6120 до 12240 грн.

Стаття 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися з несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя.

Подібні рейдові відпрацювання у Вараському районі проводилися і раніше і в разі необхідності будуть проводитися і надалі.

Звертаємось до жителів району з проханням відмовитись від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників, свідомо дотримуватись правил пожежної безпеки та спільно дбати про стан нашого довкілля!

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області