Радилися щодо закладів медицини району

18 травня у Вараській районній державній адміністрації щодо становища медичних закладів колишнього Володимирецького району пройшла нарада  за участю голови адміністрації Анатолія Рижого, першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Козярця, голови районної ради Ярослава Березюка, заступника голови райдержадміністрації Наталії Ковальчук, головного лікаря КНП «Володимирецька багатопрофільна лікарня» Івана Караїмчука, директора КНП «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександра Волочнюка, голів територіальних громад.

На порядок денний виносилося два основних питання, ситуація щодо створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, передача майна в комунальну власність  територіальних громад та фінансування Володимирецької  багатопрофільної лікарні.

Щодо подальшого функціонування ПМСД під час наради напрацювали декілька варіантів. Зокрема, прийняття громадами майна медустанов за територіальним принципом та в подальшому передача його в оренду Володимирецькому ЦПМСД, або створення власного центру первинної медико-санітарної допомоги. Шляхом створення власного медичного закладу воліє іти Каноницька тергромада. Рафалівська та Антонівська громади надають перевагу в даному питанні міжмуніципальному співробітництву з Володимирецькою селищною радою. Полицька громада на даний час визначається між двома наведеними варіантами.    

Охарактеризував фінансове становище Володимирецької  багатопрофільної лікарні головний лікар Іван Караїмчук. Відмітивши, що фінансування закладу Національною службою здоров’я  нерегулярне, комунальні видатки покладено на органи місцевого самоврядування.  Медичні послуги надаються жителям п’яти територіальних громад. На даний час тільки три громади перерахували кошти, в зв’язку з чим накопичується заборгованість за теплопостачання та електроенергію. Голова райдержадміністрації Анатолій Рижий запропонував керівникам Каноницької та Антонівської громад спрямувати кошти на утримання Володимирецької БПЛ.

Розглянули також і інші  актуальні для району питання, паспортизацію територіальними громадами сміттєзвалищ, пожежної безпеки у лісах та проблему колишнього СЛАПівського лісу, працевлаштування працівників культури, покращення роботи зі зверненнями громадян. Голова адміністрації Анатолій Рижий наголосив на важливості питання вакцинації населення району для створення колективного імунітету, закликав голів територіальних громад особисто включитися в акцію та спільними зусиллями боротися з короновірусом.