Відпрацювали алгоритм дій під час можливих радіаційних загроз

У зв’язку із напруженою ситуацією на Запорізькій АЕС Рівненщина відпрацьовує алгоритм дій під час можливих радіаційних загроз.

Сьогодні пройшло позапланове штабне тренування з органами управління територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Рівненської області з питань організації реагування на радіаційну аварію на ВП «Рівненська АЕС».

У Вараській РВА участь в тренуванні взяли представники районної влади, ДСНС, держпродспоживслужби та медичних закладів.

Начальник Вараської РВА Людмила Мариніна доповіла про дії органів управління Вараського району у разі виникнення аварії на станції, про порядок організації оповіщення населення та його евакуації.

Так, за умовою штабних онлайн-тренувань, на енергоблоці №1 ВП «Рівненська АЕС» виникла радіаційна аварія, яка класифікується як «комунальна аварія». Присутні визначили порядок дій та обговорили питання щодо:

-Оповіщення та інформування населення.

У разі аварії на Рівненській АЕС, почне працювати система оповіщення цивільного населення про надзвичайну ситуацію, за допомогою якої інформуватимуть цивільне населення про порядок дій. Застосовуватимуться усі можливі системи оповіщення, а також мобільний додаток «Повітряна тривога».

-Евакуація населення.

У разі виникнення аварії на Рівненській АЕС відбудеться обов’язкова загальна евакуація населення у радіусі 30 км. Підлягають евакуації 62 населені пункти.

-Розгортання пунктів евакуації.

На них має проводитись санітарна обробка населення, знезараження одягу та спеціальна обробка техніки.

-Залучення автотранспорту.

У разі аварії на АЕС залучаються автотранспорт автоколон, що наявний у громадах. Організовується дозаправка пальним транспорту.

-Безпека.

У разі аварії на Рівненській АЕС представники патрульної поліції забезпечують публічну (громадську) безпеку під час проведення евакуації населення, безпеку дорожнього руху та надання допомоги у проведенні евакуації населення.

-Приймання та розміщення евакуаційного населення.

У разі виникнення аварії на АЕС організовується приймання, розміщення та життєзабезпечення евакуйованого населення області.

Проведення онлайн-навчання дало змогу відпрацювати взаємодію із різними гілками влади, проаналізувати злагодженість дій, визначити певні завдання та намітили подальший алгоритм дій.