Проведено онлайн навчання для працівників освіти Вараського району

16 серпня для органів управління освітою у громадах та керівників закладів освіти Вараського району Державною службою якості освіти в Рівненській області проведено онлайн навчання щодо створення безпечних умов перебування у закладах освіти дітей і працівників.

У Вараській РВА в онлайн режимі до зустрічі долучились начальник Вараської РВА Людмила Мариніна, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козярець, керівники та працівники структурних підрозділів РВА, представники Вараського районного управління ДСНС та держпродспоживлужби.

« Навіть в умовах війни наші діти хочуть навчатися очно, хочуть живого спілкування як зі своїми ровесниками, так і з педагогами. Але реалії сьогодення спрямовують нас думати в першу чергу про безпеку дітей!

У нашому районі не всі заклади освіти мають укриття, тому організувати якісний і безпечний навчальний процес неможливо. Звичайно, хотілося б, щоб очне навчання охопило якнайбільшу кількість школярів, основні предмети викладалися очно, а учні молодших класів вчилися читати і писати в стінах своїх шкіл. Громади активно працюють над підготовкою укриттів для безпечного навчального процесу. На даний час 46 закладів готові працювати за змішаною формою навчання, чергуючи очну і дистанційну форми навчання, організовуючи двохзмінне навчання та підвезення учнів до закладів, де є відповідні укриття.

Аналізуючи опитування батьків, слід відмітити, що не всі батьки готові віддавати дітей на офлайн навчання, адже ми живемо в умовах війни і в прикордонному районі.

Однак, я впевнена, що до 1 вересня, враховуючи побажання батьків, спільними зусиллями з територіальними громадами врегулюємо всі проблемні питання та розпочнемо навчальний процес у школах району», – наголосила Людмила Мариніна, звертаючись до учасників зустрічі.

Про підготовку до 2022-2023 навчального року розповіла заступник директора департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Марина Пашковська.

Питання щодо укриття учасників освітнього процесу у фонді захисних споруд цивільного захисту та забезпечення пожежної безпеки висвітлив провідний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Рівненській області Віталій Гриб.

Із детальним описом щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти можна ознайомитися в рекомендаціях ДСНС https://cutt.ly/zXgKlfe.

Про організацію цивільного захисту у закладах освіти та порядок дій у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» розповів викладач Рівненських територіальних курсів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області Володимир Павлюк. У свою чергу, завідувач Рівненських територіальних курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Олександр Пархомей розкрив питання підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією заходів цивільного захисту, та учнів (студентів) закладів освіти.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах воєнного стану https://cutt.ly/LXgKY4n.

Державна служба якості освіти України розповіла, що потрібно зробити засновникам та керівникам шкіл для створення в закладах освіти безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану https://cutt.ly/KXgK2eu.