Профілактика для зменшення кількості смертей від пожеж – пріоритет на Рівненщині у 2022 році


Одна найголовніших цілей в роботі рятувальників – це профілактика для зменшення кількості смертей від пожеж. Про це йшлося під час засідання комісії з питань ТЕБ та НС області під керівництвом першого заступника голови Рівненської ОДА Сергія Подоліна. 

В нараді взяли участь представники структурних підрозділів, керівництво ДСНС, тергромади області.

Також у Вараській РДА в роботі комісії в онлайн режимі взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козярець, начальник Вараського відділення ГУ ДСНС  України в Рівненській області Володимир Симонюк.

Т.в.о начальника Головного управління ДСНС України у Рівненській області Юрій Корецький підсумував результати діяльності служби у 2021 році:

«Впродовж 11 місяців в області виникло 1139 пожеж. Внаслідок вогню загинуло 26 осіб, а 14 людей отримали травми. Матеріальних збитків завдано на понад 323 мільйони гривень. Ріст пожеж за останній рік зафіксовано в Сарненському районі. А кількість загиблих найбільша в Дубенському районі. Люди загинули під час пожеж, які виникли з причин необережного паління, порушення правил при експлуатації печей. Також серед основних причин пожеж були – необережне поводження з вогнем, коротке замикання, підпали, пустощі дітей, несправність транспорту та розряд блискавки».

Сергій Подолін ноголосив на пріоритетних напрямках розвитку області на 2022 рік. 

«Профілактика для зменшення кількості смертей від пожеж для нас є пріоритетом. Одне з найголовніших завдань – роз’яснювальна робота в громадах. Такі роботи повинні проводити не тільки рятувальники, а й соціальні служби. Ми повинні убезпечити наших громадян від виникнення пожеж», – зазначив Сергій Подолін.

Додамо, що в області наразі створено 70 місцевих добровільних пожежних формувань. Також на Рівненщині функціонують два Центри безпеки – в Білокриницькій та Миляцькій громадах.