Презентовано звіт про моніторинг стану забезпечення інформаційних прав в умовах воєнного стану 2022 року

У форматі офлайн/онлайн Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з експертами UNDP Ukraine / ПРООН в Україні презентовано звіт про моніторинг стану забезпечення інформаційних прав в умовах воєнного стану 2022 року для працівників Офісу Президента України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Київської, Чернігівської, Рівненської, Полтавської, Житомирської, Сумської обласних військових адміністрацій, районних військових адміністрацій, а також органів місцевого самоврядування цих областей. До заходу долучилися понад 300 учасників.

У Вараській районній військовій адміністрації до заходу у форматі онлайн долучилися начальник відділу юридично-кадрової роботи райдержадміністрації Володимир Антонич та інші працівники райдержадміністрації.

З вітальними промовами виступили Керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Роман Романюк, Представник Уповноваженого з інформаційних прав Юлія Деркаченко, керівниця групи ініціатив з прав людини ПРООН в Україні Світлана Колишко, заступник Керівника Департаменту з питань звернень громадян – керівник управління доступу до публічної інформації Офісу Президента України Олександр Хрипунов, начальник відділу роботи зі зверненнями громадян апарату Київської обласної державної адміністрації Володимир Сачко.

Спікери заходу та експерти ПРООН з питань забезпечення та дотримання інформаційних прав Олексій Кабанов та Тетяна Олексіюк розповіли про особливості забезпечення прав на звернення і отримання відповіді на доступ до публічної інформації в умовах воєнного стану, акцентуючи увагу на виявлених під час моніторингу недоліках щодо забезпечення інформаційних прав в умовах воєнного стану в 2022 році.

Учасникам конференції під час загальної дискусії надано відповідні рекомендації щодо усунення виявлених порушень та наголошено на неухильному забезпеченні конституційних прав людини і громадянина на інформацію та на звернення.